اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

آمارهای نشر شده حاکی از افزایش تعداد عساکر بریتانیایی است که به دلیل فشارهای روانی ناشی از جنگهای عراق و افغانستان دچار مشکلات جدی شده‌اند.

به نقل از ایندیپندنت، تعداد نیروهای فعلی و سابق انگلیسی که به سبب اختلالات روانی غرامت دریافت می کنند، به سطح بی سابقه‌ای رسیده و این موضوع سبب بروز نگرانی هایی در این باره شده است که هم اکنون شاهد آسیب های واقعی ناشی از جنگهای عراق و افغانستان به شکل مریضی های روانی هستیم که نظامیان باید با آنها دست و پنجه نرم کنند.

تجزیه و تحلیل آمار میزان دریافت غرامت در میان نیروهای مسلح توسط ایندیپندنت نشان می دهد، رقم سالانه پرداخت ها در زمینه اختلالات روانی سه صد و هفتاد و نه فیصد افزایش یافته و از صد و بیست و یک مورد طی سال های دو هزار و نه و دو هزار و ده، به پانصد و هشتاد مورد طی سال های دو هزار و پانزده و دو هزار و شانزده رسیده است که بالاترین رقم طی یازده سال محسوب می شود.

متخصصان حفظ الصحه روانی می گویند دوره زمانی افزایش این اختلالات منعکس کننده فاصله زمانی است که عساکر جنگهای عراق و افغانستان علایم را مشاهده و تلاش کردند کمک دریافت کنند.

آنها اذعان کردند درباره این مسئله نگرانند که تعداد این افراد احتمالاً بیش از پیش افزایش خواهد یافت و اکنون فقط شاهد مشکلات «بخش کمی از شمار زیادی» از افرادی هستیم که به سبب تجربه هایشان در افغانستان و عراق دچار آسیب های روانی شده اند. طی دهه آتی شمار عساکری که اختلالات روانی دارند، بیش از پیش افزایش خواهد یافت.

آمار همچنین نشان می دهد شمار عساکری که برای دریافت کمک به سازمان های خیریه مراجعه می کنند بین سال های دو هزار و چهارده و پانزده بالغ بر بیست و شش فیصد افزایش داشته است.

این در حالی است که وزارت دفاع انگلیس همواره اعلام کرده است تعداد عساکری که به اختلالات روانی ناشی از جنگ مبتلا هستند، پایین است.

مطالعه کینگز کالج لندن نشان می دهد، شمار افرادی که به اختلالات روانی ناشی از جنگ مبتلا هستند بین یک اعشاریه سه دهم تا چهار اعشاریه هشت دهم فیصد است . این در حالی است که میزان ابتلای باشنده گان عادی به این مریضی سه فیصد است.

در این بررسی همچنین آمده است میزان ابتلا به این اختلال در میان عساکری که مستقیما می جنگیدند، حدود هفت فیصد است.

به گفته داکتر بوسوتیل بزرگترین مشکل ناشی از حضور در افغانستان و عراق این است که شمار زیادی از این عساکر به الکل اعتیاد دارند و شمار زیادی از آنها به دیگر مریضی های روانی همانند افسردگی، اضطراب و وحشت مبتلا شده اند.»

موضوع : اخبار