اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

جنرال عطا محمد نور سرپرست ولایت بلخ که سال ها است به عنوان والی در مزار شریف ایفای وظیفه کرده است، طی یک اقدام نمادین، زمینه قدردانی از خود را فراهم آورده بسیاری از مسوولان و قدرتمندان و متنفذان را طی محفلی در مزار شریف گردهم آورد تا یکبار دیگر در مقابل کسانی که ادعا می کردند عطا محمد نور ضعیف شده است و در مقابل اشرف غنی بزانو درخواهد آمد، قد علم کرده و خودی نشان دهد.

 

در آستانه سفر اشرف غنی رییس جمهور به مزار شریف، شایعاتی مبنی بر برکناری والی بلخ و بسیاری از مسوولان در این ولایت مطرح شده بود که باعث نگرانی برخی در این ولایت و حتی سطح کشور گردید.

 

مراسم تقدیر از بزرگترین، با سابقه ترین، کاری ترین، قدرتمند ترین، بانفوذترین و متقدر ترین والی کشور، در حالی برگزار شد که جنرال دوستم فرد قدرتمند دیگر شمال کشور، یکبار دیگر به صحنه نظامی بازگشته و از موقعیت معاونت اولی خود استفاده مفید نموده در تدارک ایجاد یک ارتش 20 هزار نفری است.

 

دو قوم تاجیک و ازبک در شمال کشور قدرت نمایی کردند و به آمریکایی ها و رییس جمهور غنی بصورت ضمنی فهماندند که هنوز بر اریکه قدرت تکیه زده اند و زد بندهای قدیمی شان همچنان پابرجا است.

 

اینک فرد سومی که پا به عرصه قدرت نمایی می گذارد کیست؟