اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اكنون مسئلهء انتقال مسئوليتها به اجيران داخلي  مطرح و در شرف عملي شدن است درحالي كه مشكل فرار از صفوف نظاميان اجير تاهنوز حل نگرديده است!

فرار آمريكا از معركه افغانستان

شهرهاي افغانستان بيشتر اينكه مكاني براي بود وباش و زيستن انسان‌ها باشد مراكز و قرارگاهاي مستحكم نظامي هستند، كه اصلا شباهتي به يك شهر ندارد. زماني كه وارد يك شهر مي شويد در هر گوشه و كنارفقط يك چيز آنهم موانع سمنتي، عساكر و پوليس نظر وتوجه شما را جلب  مي‌كند.
ميدان‌هاي هوائي افغانستان  مملو از طيارات جنگي هستند كه افراد نظامي با يونيفورم‌هاي مختلف در آن گشت و گذار مي‌نمايند، در بيرون از اين ميدان‌هاي هوائي ملكي  آنقدر ديوارهاي سمنتي جا داده شده است كه بيننده در مي‌يابد كه اين ميدان يك پايگاه مستحكم نظامي است نه محيطي براي نقل وانتقال مسافرين ملكي.
با توجه به آخرين نظرات و و بيانيه‌هاي كارشناسان امور خاورميانه و منطقه، افغانستان در ده سال گذشته هرگز حاكميت نداشته است و مقامات مزدور رژيم كابل و باداران اجنبي شان براي فريب اذهان مردم در كشور وملت‌هاي خويش در دنياي خارج از وخامت اوضاع جاري در افغانستان پروگرامي را زير عنوان  انتقال مسئوليت  به نيروهاي داخلي را آغاز و آنرا بيانگر حاكميت افغانان و بهبود اوضاع افغانستان قلمداد مي‌كنند.
اگر منصفانه و عادلانه به اشغال دوازده سال گذشتهء افغانستان نظري بيندازيم چنين دست آوردي را نخواهيم يافت تا آنرا دليلي ولو ناچيز در مقابل اشغال كشور، قتل، كشتار و نسل كشي افغانان، ايجاد فتنه و بي‌فرهنگي در جامعه افغانستان، تحريك كردن اقوام و قبايل عليه يكديگر، ترور علماء و متنفذين  بخاطر پيشبرد اهداف غرب الي دست درازي در حاكميت ملي افغانستان بدانيم.
غرب هميشه از ديدگاه عينك‌هاي مزدوران داخلي اوضاع كشور را تحت مطالعه قرارمي‌دهد و تصميم‌نهايي در مورد كشور را آنها اتخاذ مي‌كنند. آمريكا اراده و انجام تصاميم صلاحيت‌هاي بزرگ را از مزدوران داخلي خويش گرفته است و تنها چيزي كه به عنوان دست آورد عنوان مي‌شود قانون اساسي غربي  مي‌باشد كه  تطبيق آن نيز غيرممكن و محال است.
اكثريت مقاماتي كه صاحب صلاحيت هستند، غربگرا و يا هم كساني هستند كه  صادر شده يكي از كشورهاي خارجي مي‌باشند. اكثريت حوادثي كه رخ مي‌دهد طرح‌ريزي دقيق مي‌شوند. رژيم كنوني كه سقوط خويش در گودال تباهي را در آيندهء نه چندان دور مشاهد مي‌نمود خواهان امضاء پيمان با امريكا گرديد تا شايد بدين وسيله بتواند چند صباحي بر اين ملت ستم‌كشيده فرمانروايي كند و براي همين منظور جرگه شخصي و انتصابي را براي مشوره‌گيري داير نمود. با وجود كه تمامي  نهادهاي مردمي  جرگه را رد كردند ولي بالاخره جرگه داير گرديد و در نهايت اين مشورت‌دهي به مهماني و ديد و بازديد تفريحي و اخذ تواحف تبديل گرديد ولي ملت غيور كشورمان با تظاهرات و راهپيمائي‌ها اين خيانت و وطن فروشي افغانهاي امريكائي را تقبيح و رد نمودند.
اشغالگران شيطان صفت براي خاموش كردن قهر و خشم ملت و چرخش اذهان مردم به سمتي ديگر، كنفرانسي را در شهر بن المان بر پا كردند كه اين نشست علاوه براينكه هيچ سودي براي اجراء و تمويل‌كنندگان آن نداشت بلكه چون جلسه دوم بن، زمينه‌ساز خروج مشخص و يقيني  نيروهاي خارجي از افغانستان بشمار مي‌رود.
اكنون مسئلهء انتقال مسئوليتها به اجيران داخلي  مطرح و در شرف عملي شدن است درحالي كه مشكل فرار از صفوف نظاميان اجير تاهنوز حل نگرديده است و بر اساس خبرهاي نشر شده در رسانه‌هاي معتبر جهاني فيصدي عساكر فراري نسبت به كساني كه به مراكز تعليم وتربيهء اردو جلب وجذب مي‌شوند بسيار بيشتر و بالاتر است.
كرس مسن (Chris Mason) يك تحقيق‌كننده در دانشكده دريايي در پوهنتون مونتيري كاليفورنياي امريكا  كه قبلاً بحيث ديپلمات در افغانستان كار كرده مي‌گويد: ساختن اردوي ملي مانند ريختن آب در غربال است. چنانچه به اساس ارقام خودشان، در مدت دوازده ماه، آنها تقريباً نصف اردو را از دست مي‌داده‌اند. براساس ارقام نشر شدهء اخير ميزان فرار عساكر اردوي افغان بيشتر از ۲۶ درصد نسبت به سال قبل افزايش يافته است. اما اكثر كارشناسان مي‌گويند: احتمالا رقم اصلي فرار از صفوف نيروهاي اردوي اجير بيشتر از آنچه  مي‌باشد كه توسط مامورين دولتي ارائه مي‌شود، زيرا قوماندانان نيروهاي بين‌المللي بالاي ارقام مقامات محلي افغان اتكا مي‌كنند و امكان دارد كه به منظور اجراي معاشات، در ارقام ساخته‌كاري و جهل‌سازي صورت گرفته باشد.
اكنون كه تمامي حربه‌هاي مزدوران داخلي و اربابان خارجي‌شان ناكام و خنثي گرديده است اردوي اجير افغانستان بحيث يگانه و تنها  اميد نجات براي رژيم كابل است.

موضوع : اخبار