اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک لپ تاپ متعلق به این سازمان توسط یک کارمند تحت قرارداد با نیروی بحری مورد استفاده قرارگرفته و هک این لپ تاپ منجر به فاجعه ای کلان شد. حالا اطلاعات حساس از جمله نام و نمبر امنیت اجتماعی (SSN ها) ۱۳۰ هزار ملوان در دست افراد ناشناس قرار گرفته است.
نیروی بحری گفته تا چند هفته آینده تمامی قربانیان از این ماجرا مطلع خواهند شد. ضمن اینکه نظارت بر کارت اعتباری ملوانان همچنان ادامه خواهد داشت. تاکنون هیچ نشانهای مبنی بر سوء استفاده از این داده ها مشاهده نشده است.
نیروی بحری امریکا این حادثه را بسیار جدی تلقی نموده و در مراحل اولیه تحقیق به سر می برد تا با سرعت هر چه تمام به شناسایی هکرها و مراقبت از افراد هک شده بپردازد.
اولین بار نیست که اردوی ایالات متحده مورد هک قرار میگیرد. چندی پیش هک کلان اداره مدیریت کارکنان امریکا باعث لو رفتن اطلاعات ۲۰ ملیون نفر نظامی و دیگر کارمندان دولت فدرال شد.
این مسئله برای اردوی ایالات متحده بسیار شرم آور است. به همین خاطر این اردو به تازه گی یک پروگرام اهداء جوایز در صورت پیدا کردن نقص امنیتی و هک کردن وب سایت های اردوی ملی را راه اندازی نموده است.

موضوع : اخبار