اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ماندن ترمپ نژادپرست و ماجراجو در ریاست جمهوری برای عرب ها و مسلمانان فاجعه است و رفتنش نیز فاجعه ای بزرگتر!

به نقل از روزنامه رای الیوم، عبدالباری عطوان با اشاره به سفر دونالد ترمپ رییس جمهور امریکا به ریاض نوشت: ماندن ترمپ نژادپرست و ماجراجو در ریاست جمهوری برای عرب ها و مسلمانان فاجعه است و رفتنش نیز فاجعه بزرگتر است خاصتاً برای کسانی که به او امید بسته اند.

قوت گرفتن برکناری ترمپ پیش از سال آینده عیسوی

عطوان توضیح داد: یک دوست انگلیسی که با چهره های سرشناس سیاسی و فرهنگی امریکا رابطه دارد، تاکید کرد، رویکرد قوی مراجع تصمیم گیر در نهادهای حاکم امریکا حاکی از این است که ترمپ حتی تا عید کریسمس آینده در ریاست جمهوری باقی نخواهد ماند و حال آنکه این برای کسانی که به او امید بسته اند و صدها ملیارد دالر برای کسب رضایتش هزینه کردند، فاجعه بار تر است تا جایی که باید پرسید در مورد رییس جمهوری که 48 فیصد مردم کشورش خواستار برکناری او هستند، چه باید گفت؟

وقتی ترمپ پس از بازگشت از سفر به ریاض از معاملات تسلیحاتی چشمگیر با عرب ها خاصتاً عربستان سخن می گوید و معتقد است این اقدام موجب ایجاد فرصت های شغلی برای صدها هزار نفر از امریکایی ها است، این به معنی توهین به میزبان عربی است که نشست سران را برای او به راه انداخته و رهبران و نماینده گان عرب و مسلمان 56 کشور را نیز در ریاض گرد آورد تا هنگام سخنرانی ترمپ که در آن آنان را به توسعه تروریزم در جهان متهم کرد، کف بزنند.

اولویت ترمپ معاملات تجاری است نه امنیت و مبارزه با تروریزم

اولویت برای ترمپ تجارت و امضای معاملات مالی است و در رتبه بعد مسایلی مانند امنیت و تروریزم است و مسایلی مانند دموکراسی و حقوق بشر که بارک اوباما بر آن تاکید داشت، از نظر او موضوعاتی ثانویه و کاملا بی ارزش هستند.

این در حالی است که روزنامه نیویارک تایمز فاش کرد، حملات هوایی امریکا در سوریه و عراق از زمان جنگ با داعش در سال 2014، موجب جان باختن دست کم سه هزار و یکصد ملکی شده است حال آنکه برخی منابع دیگر تلفات این حملات را هشت برابر این رقم می دانند در نتیجه باید پرسید آیا این تروریزم نیست؟ آیا خانواده قربانیان این حملات شایسته همدردی و دریافت غرامت نیستند؟

رو به رو شدن ترمپ با اتهام های جدید در بازگشت به واشینگتن

به هر حال ترمپ که در ریاض رقص شمشیر را به نمایش گذاشت، در بازگشت به واشینگتن با اتهام های جدیدی در ارتباط با داماد و مشاورش روبه رو شد مبنی بر اینکه قبل از تبلیغات انتخاباتی و در جریان آن با تلاش برای ایجاد کانالهای تماس های محرمانه با مسکو قانون شکنی کرده است و چنانچه این اتهام ها درست باشد نتایج خطرناکی برای ترمپ و دامادش خواهد داشت.

موضوع : اخبار