اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

درحالی که خبرنگاران و اصحاب رسانه جزو ضعیف ترین و پر خطر ترین قشر در ناامنی ها و حملات انتحاری و انفجار و اختطاف و تهدیدهای لفظی هستند؛ تاکنون کسی به حمایت از آنان برنخواسته بود تا اینکه انفجار در دارالامان و کشته و زخمی شدن بیش از 30 تن از کارمندان طلوع، سیلی محکمی بر مسوولان خواب زده کوبید.

 

بدین ترتیب شد که در لابلای انواع و اقسام ابراز تاسف ها و غم شریکی ها و محکوم کردن اینگونه حملات با شدیدترین الفاظ سرانجام رییس جمهور طی فرمانی طرح حمایت از خبرنگاران و مصونیت امنیتی اصحاب رسانه را صادر و در ظاهر قایله را ختم بخیر کرد اما…

 

اما چندی نگذشت که معاون تلویزیون آرزو نیز از سوی افراد مسلح ناشناس لت و کوب شد تا این فرمان اشرف غنی نیز صرفا جنبه ی فرمالیته و تشریفاتی به خود بگیرد و مورد تمسخر حمله کنندگان و پوزخند دیگر دست اندرکاران رسانه ای و خبرنگاران واقع شود.

 

درصورتی که طرحی جامع و برنامه ای مدون پشت فرمان های آنی و بدون ضمانت اجرایی ارگ ریاست جمهوری نباشد؛ ده ها فرمان دیگر نیز صادر اما هرگز عملی نمی شود همچنان که فرمان های پیشین نیز صرفا خوراک خبری شدند و بس!

 

دیگر اینکه، وقتی حمایت کنندگان زبانی و ظاهری از خبرنگاران و دست اندرکاران تولید و پخش اخبار و برنامه های رسانه های جمعی، همان حمله کنندگان و تهدید کنندگان باطنی و عملی هستند؛ نمی توان انتظار داشت که خبرنگاران براستی مصون بمانند یا اطلاعات درست دریافت کنند.

 

به عبارت دیگر، زورمندان، روسا، سفرا، وکلا و وزرا که مخاطب و مورد سوال خبرنگاران هستند نه تنها اطلاعات دقیق و درست را در اختیارشان نمی گذارند که بعضا آنان را لت و کوب و تهدید هم می کنند و اینها همان تاییدکنندگان فرمان رییس جمهورند! وگرنه مردم ملکی فقط شنونده و بیننده و خواننده ی رسانه ها هستند و آزارشان به مورچه های طلوع هم نمی رسد.

موضوع : اخبار