اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

اشرف غنی به تازه گی دستور داده تا واحد خاص امنیتی و سالانه بودیجه ۲۴۰ هزار دالری برای دفتر رهبر حزب اسلامی در کشور اختصاص داده شود.

یک منبع راپور داد که رییس جمهور اشرف غنی به تازه گی دستور داده تا واحد خاص امنیتی و سالانه بودیجه ۲۴۰ هزار دالری برای دفتر رهبر حزب اسلامی در کشور اختصاص داده شود.

رییس جمهور اشرف غنی برای محافظت از گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی در افغانستان دستور داده تا است تا واحد خاص امنیتی تشکیل شود.

مسلم شیرزاد خبرنگار طلوع‌نیوز در این باره نوشت: اشرف غنی با صدور فرمانی ماهانه 20 هزار دالر برای مصارفی دفتر حکمتیار نیز تخصیص داده است.

قبل از این نیز برخی از منتقدان، رییس جمهور افغانستان را به حمایت از حکمتیار برای تضعیف حزب جمعیت اسلامی افغانستان متهم کرده‌اند.

عطا محمد نور رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی افغانستان نیز چند ماه پیش گفته بود که دولت افغانستان نه تنها حزب اسلامی را خلع سلاح نکرده بلکه از شبه نظامیان این گروه در شمال افغانستان حمایت تسلیحاتی می‌کند.

این در حالی است که در کشمکش‌های بین حزب جمعیت و حکومت، حزب اسلامی همواره از دولت اعلام حمایت کرده و حکمتیار موضع تندی علیه احزاب منتقد اشرف غنی گرفته است.

برخی از کارشناسان معتقدند که اقدام رییس جمهور افغانستان برای حمایت از حزب اسلامی با استفاده از امکانات و بودیجه دولت افغانستان غیر قانونی است.