اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

 

١- اين شب و روزها همه مست كشته شدن مولوي اختر محمد منصور هستند اما در ولايت غزني طالبان بزرگترين آمادگي خود را براي سقوط اين شهر مي گيرند. طالبان در يك برنامه ريزي بسيار پيچيده استخباراتي تلاش مي كنند تا براي مدتي بر شهر غزني و ولسوالي هاي ان تسلط پيدا نمايند.

 

٢- در اين چند ماهي كه برف ها آب شده و عمليات عمري در سراسر كشور از جمله ولايت غزني جريان دارد نيروهاي پوليس ملي اين ولايت بيش تَرين تلفات و خسارات را به دشمن وارده ساخته و البته بيش ترين صدمات را نيز از سوي دشمن پوليس ملي دريافته است.

 

٣- متاسفانه تشكيلات؛ إمكانات و تجهيزات پوليس ملي در اين ولايت بي نهايت اندك و در حد تشكيل يك ولايت درجه ٣ است! نيروهاي پوليس قدرت مانور لازم را در برابر حملات تهاجمي دشمن ندارند. با اين كه از قديم الأيام ولايت غزني يكي از سه كانون عمده بحران افغانستان به شمار مي رود و شايسته توجه بيش تَر مي باشد.

 

٤- بدترين خيانتي كه در حق اين ولايت صورت گرفت بركناري جنرال حيدر نيك پي قوماندان لواي اين ولايت بود. به گمان من بركناري جنرال نيك پي در راستاي اهداف استخباراتي دشمن بود. در راستاي تدابير آي اس آي بود. عوامل اي اس آي از دير باز به دنبال اين بودند كه اين فرمانده شجاع و مبتكر از ولايت غزني عزل شود. بديهي است كه با عزل او به راحتي مي توانستند به نيات شوم خود دست يابند.از اين رو براي بر كناري اين فرمانده شجاع و كم نظير حتي از برخي از واليان سابق نزديك به خود استفاده نموده و سرانجام او را بر كنار ساختند.

 

٥- متاسفانه در شرايطي كه اردوي ملي بايد بيش ترين بار جنگ را در غزني به عهده گيرد؛ در شرايطي كه اردوي ملي بايد بيش ترين عمليات هاي خاص و شبانه را در اين ولايت انجام دهد در شرايطي كه اردوي ملي بايد در همه بخش هاي ولايت عمليات هاي ضد تروريستي را به عهده گيرد و رهبري كند ما شاهد يك رخوت و سستي و بي برنامگي در اين حوزه هستيم.اردو تحرك لازم را ندارد. به راحتي در معرض نفوذ دشمن قرار مي گيرد. تا كنون٤ تانك اردو در اختيار دشمن قرار گرفته است.

 

٦- رسوايي كلان تَر از اين نمي شود كه اردوي ملي كه بايد هر روز در صحنه باشد و جنگ را رهبري كند سه تن از فرماندهان اش در رخصتي به سر مي برند. قوماندان لواي. محترم در رخصتي است! آمر اوپراسيون در رخصتي است. قوماندان توپچي در رخصتي به سر مي برد.

 

٧- اگر اردوي ملي نقشي جدي تري در ولايت غزني ايفا نكند؛ اگر امكانات لازم براي مقابله با ترويستان در اختيار پوليس ملي قرار نگيرد؛ اگر امنيت ملي نقش خود را جدي تَر و اساسي تَر بازي نكند و شبكه فرماندهي تروريستان را به موقع شكار نكند بي ترديد به زودي شاهد سقوط ولايت غزني خواهيم بود.

موضوع : اخبار