اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طبق آخرین اسنادی که به دست طلوع نیوز رسیده، سالانه صدملیون پول خانواده‎های شهدا در هرات حیف و میل می‏‎شود.

اسناد مذکور نشان می دهند حلقه هایی، با ساختن کارت های جعلی خانواده های شهدا، سالانه بیش از صد ملیون افغانی را از ریاست کار و امور اجتماعی هرات به جیب می زنند.
این سندها، مشمول صدها وثیقه و‌ کارت های جعلی است که از سوی چندین ادارۀ دولتی در هرات تأیید شده اند.
مسؤولان ریاست کار و امور اجتماعی ولایت هرات نیز این سندها را تأیید می کنند و می گویند که یکی از سر دسته های این گروه یک زن است که اکنون بازداشت شده است.
رییس کار و امور اجتماعی هرات گفت: تسلیم فشارها نشدیم، ما نتوانستیم کسانی را که پول را گرفته اند، شناسایی کنیم؛ خوشبختانه باندهایی را شناسایی کرده ایم.
به گفته مقام ها، از خانۀ زنی که یکی از سر دسته های این حلقه است، در حدود صد کارت به نام های خانواده های شهدا و چهار مهر دفترهای دولتی بدست آمده است.
مسؤول سارنوالی مبارزه با فساد اداری هرات گفت: تعدادی از کارمندان بخش ریاست کار و امور اجتماعی که اسناد از آن جا طی مراحل شده، آن ها تحت تحقیق قرار دارند که شامل پنج، شش نفر می شود. تعدادی هم که در بیرون در این قضیه دست دارند، آن ها هم بالاتر از ده نفر تحت تعقیب قرار دارند.

موضوع : اخبار