روز پنجشنبه یک حمله انتحاری خونین در ولایت بلخ روی داد. گفته می شود در دهه اخیر این اولین رویداد خونین در ولایت بلخ بوده است. در این رویداد بیست و یک تن کشته و شصت و هفت نفر زخمی شدند. اما چرا ولایت بلخی که تا به امروز امن بوده و مردم آن روی انتحار نمی دیدند، در این دوره از حکومت چنین حادثه ای به خود دید؟

 

احمد شاه رمضان عضو مجلس نمایندگان در برنامه «پس از خبر» گفت: از روزی که انتخابات شروع شد تا به امروز این دولت جدید ناکام است. ع و غ باید استعفای خود را به مردم بدهند. چرا که همه روز مردم افغانستان را گاه اسیر می گیرند، گاهی قربانی می کنند. در آمریکا و دیگر کشورها اگر یک یا دو نفر کشته شوند تمام سر و صداها از آن کشورها بلند می شود. در افغانستان متاسفانه روزانه حداقل صد قربانی داریم و ع و غ فقط در فکر قدرت نمایی خود هستند. فکر این نیستند که امنیت مردم چگونه می شود؟ اقتصاد مردم چگونه می شود؟ چه بر سر مردم آمده است و می آید.

 

وی حرف های رهبران را در کمپاین های انتخاباتی در مورد تامین امنیت، زدودن فقر، از بین بردن قومیت گرایی، آزادی وطن و صلح سراسر دروغ دانسته و افزود: اگر صحبت های آنها را در زمان انتخابات گوش کنیم، حرف هایشان تا کنون سراسر دروغ و شعار محض بوده است. هیچ کدام از آنها را عملی نکرده اند. هیچ کار به خصوصی نکرده اند، تنها دستاورد آنها نا امنی و جنگ بوده است. هم اکنون به آنجا رسیده ایم که مردم برای امنیت خود، خود باید تصمیم بگیرند. نه از پولیس و نه از حکومت خیری نمی بینیم.

پیشنهاد بعدی:  فیلتر ریاست جمهوری معیوب است

 

رمضان در توضیح رویداد روز پنج شنبه در دادستانی بلخ بیان کرد: ولایت بلخ همیشه از امن ترین ولایت ها بود و هیچگاه این گونه اتفاق ها در آن نمی افتاد که در حکومت جدید آنجا هم نا امن شد. در حادثه روز پنجشنبه یک موتر شیشه سیاه به دادستانی می آید و افراد مسلح از آن پیاده می شوند و اولین کاری که می کنند دو نگهبان دفتر ریاست دادستانی را می زنند و به داخل حمله می کنند. متاسفانه این انتحاری بیست و یک شهید و شصت زخمی بر جای گذاشت.

 

این نماینده مجلس با انتقاد از کارکرد بد حکومت گفت: اگر رییس جمهور افغانستان نتواند امنیت افغانستان را بر عهده بگیرد و نتواند آن را تامین کند چه ضرورتی دارد که در این مقام باشد؟ باید هر چه زودتر استعفا دهد تا فردی لایق و شایسته روی کار بیاید. در این میان دست رییس جمهور قبلی هم در این موارد در کار است. چرا که وی ناکامی این دولت را می خواهد اما مقصر مستقیم و صد درصد این رخ دادها اشرف غنی و داکترعبدالله هستند. چون در ارگ بی خیال نشسته اند و والی ها و وزیران ناکارآمد را معرفی کرده اند. در این شش ماه هم متاسفانه هیچ کار مثبتی نکرده اند، بلکه فقط فقر و نا امنی و جنگ را به کشور آوردند.

 

 

موضوع : اخبار