اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

مدتی است که شاهد بالاترين سطح ناآرامي و خشونت در کشور هستیم که متاسفانه این ناامنی ها همچنان قربانيان بي‌شماري مي‌گيرد و هنوز هیچ اقدام مناسبی از سوی عالی جنابان غربی، درباره این حملات مخفيانه و ناگهاني افراطيون و تکفیری ها صورت نگرفته است.

 

این واقعیتی غیر قابل انکار است که راه و روش جدید آمریکایی ها ومتحدان غربی اش در کشورهای اسلامی، ترویج خشونت و تندروی است تا گروه های مزدوری چون طالبان و داعش و … به چهره اسلام ضربه زده و تصویری خشن از اسلام و آثار سنی و شیعه ایجاد کنند.

 

امروز با خشونت و کشتار بی گناهانی که توسط طالبان و داعش و امثالهم صورت می گیرد، مثل روز روشن است که چنین توحشی در دنیا سابقه ندارد و اگر هم داشته باشد، خیلی اندک و مربوط به دوران مغول و آن زمان هایی که هیچ منطقی جز آدم کشی نداشتند.

 

این حقیقت است که غرب از اسلام می ترسد و به همین جهت سالانه میلیاردها دالر صرف اسلام ستیزی و اسلام هراسی می نماید. زیرا بارها و بارها از اسلام ضربه خورده و اکنون نیز می دانند که اگر آن روحیه اسلامی در بین مردم مسلمان به ویژه مردم افغانستان ایجاد شود، منافعش به خطر خواهد افتاد. به همین دلیل آنها از اسلام بیشتر می ترسند تا از بمب اتم.

 

لذا تمام تلاش خود را می نماید تا با ترویج مسیحیت، گسترش بی بند باری، تهاجم فرهنگی، الگوسازی های غربی و … مردم و بخصوص جوانان ما را از اسلام دور نگاه دارند. افراط گرایی طالبان و برخی فرقه های تندروی سعودی نیز که پرورش یافته دست انگلیس هستند، دلیل مهمی است تا مردم را نسبت به اسلام بدبین سازند.

 

اما نکته ی مهم و قابل توجهی که در این رابطه وجود دارد این است که غربیها به ویژه آمریکاییها هیچ گاه به صورت رسمی از طالبان و داعش حمایت نمی کنند. همانوط که هیلاری کلینتون در آن زمان وزیر خارجه بود، دراین مورد صحبتی نکرد اما نهایتا در کتاب خاطراتش از حمایت از طالبان پرده برداشت.

 

امروزه همه ی مسلمانان می دانند که داعش همانند طالبان و القاعده مولود سرویسهای اطلاعاتی غرب است و اهدافی که آنها داشته اند که در درون اسلام شکافی را ایجاد کنند.

 

هدف گروه هایی مثل طالبان و داعش این است که تعریفی که از اسلام ارایه می دهد تعریفی نباشد که از اسلام ناب محمدی ارایه می دهد چون غربیها از نمایانگر شدن واقعیت اسلام ناب محمدی (ص) می هراسند.

 

سرویسهای اطلاعاتی غرب به این فکر افتادند که می توانند با گروههایی مثل طالبان و داعش یک تعریف جدیدی را از اسلام داشته باشند و آن اسلام دگرگون شده و تحریف شده را به خورد جهانیان بدهند تا اسلام حقیقی را بدنام سازند.

 

به همین دلیل هم هست که گروه های تکفیری و افراطی دست به اقدامات جنایتکارانه و وحشتناک می زنند که پشت هر مسلمان و هر انسانی را به لرزه در می آورد.

 

نوع بریدن سر و کشتارهایی که داعش اکنون همانند طالبان در زمان امارت سیاه اسلامی آنها در افغانستان، انجام می‌دهد با این هدف است که به جهانیان بفهمانند که اسلام دین خشونت است و بر همین اساس نیز مساجد را که مهمترین پایگاه دینی در دین اسلام است به آتش می کشند تا پروسه اسلام هراسی غرب را بهتر پیش ببرند.

 

خدا مسوولین ارگ کابل (چه در دولت قبلی و چه در دولت فعلی) را هم که جزای خیر دهد. به فکر هر چیزی هستند غیر از این مطالب. هر چه به گوششان بخوانی از این گوش می رود و از آن گوش در می آید، بدون اینکه حتی ذره ای به عظمت و قدرت اسلام بیاندیشند. در این میان هم برخی که خود را روشنفکر و از غرب برگشته می خوانند، همنوا و هماهنگ با دشمنان اسلام شده و از طریق رسانه های صوتی و تصویری و نوشتاری خود، به آنها خدمت می کنند تا بلکه در این آشفته بازار به نان و نوایی برسند.

 

اما در عین حال باید اشرف غنی و عبدالله به عنوان کسانی که داعیه دار حکومت در یک کشور جمهوری اسلامی هستند، بدانند در قبال این موضوع مسوول می باشند و فردای قیامت باید در این باره پاسخگو باشند، البته اگر به قبر و قیامت اعتقاد داشته باشند.