اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عید سعید فطر بر تمامی مسلمانان جهان اعم از شیعه و سنی و با هر نژاد و قومیتی در هر کجا که هستند تبریک باشد؛ گرچه عید گرفتن و عیدانه مردم افغانستان با تمام مردم دنیا فرق می کند لیکن عیدشان یکی است.

 

ماه مبارک رمضان به عنوان ماه حرام و یکی از ایام بسیار گرانقدر باز هم آمد و رفت و هیج یک از طرفین جنگ داخلی خم به ابرو نیاوردند؛ نه طالبان دست از کشت و کشتار مردم بیگناه و غیرنظامیان برنداشتند و نه مسوولین تکانی به خود دادند و از بزم های … خود سربرآوردند.

 

مردم ملکی افغانستان اگر چه سرهای جوانانتان با دهان روزه و لبان تشنه به خاطر دفاع از خاک و ناموس بریده شد و از تن جدا گردید؛ اگر چه دادرسی به دادتان نرسید تا حداقل تسلای خاطری باشد برای دل های سوخته تان لیکن عیدتان تبریک باشد! عید و عزایتان تبریک باشد.

 

هزاره های بهسود و دای چوپان، اگرچه همچون هرسال در برابر حملات کوچی ها خون دادید و متحمل مصایب و بلایای انسانی شدید و باز هم حکومت نظاره گر بود و سیاهپوش بزرگان خود هستید؛ لیکن عیدتان تبریک باشد! عید و عزایتان تبریک باشد.

 

کوچی های آواره و از اینجا مانده و از آنجا رانده، قومی که هرساله بنابر تعصب و افراطیت علیه هموطنان خود تحریک می شوید و در نتیجه آن جراحات برمی دارید و در آخر هم جایی در قدرت و ثروت ملی ندارید؛ عیدتان تبریک باشد! عید و عزایتان تبریک باشد.

 

خانواده ی یونس 3 ساله که کودکتان گم شد و روزها بعد با بدنی دستمالی شده و مورد تجاوز قرار گرفته و بی چشم و بی دندان در خرابه ها یافت شد و هیچکس در دادستانی پاسخگویتان نبود عیدتان تبریک باشد! عید و عزایتان تبریک باشد.

 

کارمندان دولتی بخش های صحی و معلمان مکاتب و دیگر نان خوران از خزانه خالی که ماه هاست حقوق و معاشات نگرفته اید و از پلوخوری ها و چکرزنی های دولتی چیزی عایدتان نشده است عیدتان تبریک باشد! عیدتان با دست خالی و سفره خالی تبریک باشد.

 

طالبانی که دم از اسلام ناب می زنید و دستانتان تا آرنج از خون زنان و کودکان بیگناه رنگین است و در ماه حرام هم دست از حملات ناجوانمردانه خود برنداشتید و کشتید و عزادار کردید، عیدتان تبریک باشد! عید و عروسی و بزم و سرورتان تبریک باشد.

 

مسوولانی که در این ماه با سفره های رنگین و اسراف های مثال زدنی شهره ی شهر شدید و در غم ایتام و اطفال صغیر و زنان بی سرپرست نشدید و صدای مجالس لهو لعب تان با صدای شیون مردم ملکی عزادار یکی شد و نشنیدید عیدتان تبریک باشد! عید و عروسی و بزم و سرورتان تبریک باشد.

موضوع : اخبار