اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

خارجی ها برای مردم کابل تحفه خاصی در نظر گرفتند، نیروهای خاص امریکایی قرار است عملیات‌های شبانه و تلاشی به خانه در شهر کابل را آغاز کنند که این اقدام با واکنش تند نماینده گان افغان و مردم کابل روبرو شده است.

هفته گذشته سازمان‌های استخبارات امریکا درباره افزایش حملات انفجاری در شهرهای کلان خاصتاً کابل هشدار داد.

جنرال جان نیکلسون قوماندان نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان به واشینگتن پست گفت: مخالفان مسلح خانه‌های امن در کابل دارند که باید از بین برود.

وی تصریح کرد نیروهای خاص امریکایی در هماهنگی با سازمان‌های استخباراتی و نیروهای افغان قرار است عملیات‌های شبانه و تلاشی خانه به خانه را در شهر کابل آغاز کنند.

جنرال نیکلسون همچنین هفته گذشته در پایگاه نظامی بگرام گفته بود که تامین امنیت شهر کابل از اولویت‌های مهم ماموریت نیروهای امریکایی و ناتو در افغانستان است.

بر اساس پلان امنیتی ناتو، قرار است یک کمربند امنیتی دور شهر کابل و کمربند امنیتی دوم نیز در اطراف مناطق دپلوماتیک و تاسیسات دولتی در کابل ایجاد شود.

نماینده گان افغان در واکنش به این موضوع تصریح کردند امریکا به جای آغاز عملیات‌های شبانه در کابل مراکز امن تروریستی در خارج از سرحدات افغانستان را هدف قرار دهند.

نماینده گان ولسی جرگه خاطرنشان کردند عملیات نیروهای امریکایی و ناتو در کابل آزادی نسبی مردم این شهر را از آنها سلب خواهد کرد.

روزنامه ویسا نیز راپور داد که مردم شهر کابل با پلان امنیتی ناتو و عملیات‌های شبانه نیروهای امریکایی در این شهر مخالف استند زیرا ایجاد کمربندهای امنیتی مانع تردد مردم در مرکز شهر کابل خواهد شد.