اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

کمیته ضد شکنجه وابسته به سازمان ملل متحد از نظام بحرین خواست که نبیل رجب را از سلول انفرادی بیرون بیاورد و درباره ادعای شکنجه و بدرفتاری با محبوسان تحقیق کند!

 

دولت بحرین از سال 2016 مخالفان را بیش از پیش سرکوب می کند و جمعیت اسلامی وفاق ملی را که اصلی ترین تشکّل سیاسی بود، منحل کرد. رژیم این کشور رییس مرکز حقوق بشر را بازداشت نمود و تابعیت بحرینی شیخ عیسی قاسم روحانی معروف این کشور را سلب کرد.

 

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل که متشکل از 10 کارشناس مستقل است، پس از 5 سال به بررسی دوسیه حقوق بشر بحرین پرداخت.

 

کارشناسان کمیته ضد شکنجه از دولتمردان بحرین خواستند که به حبس انفرادی نبیل رجب پایان دهند و دست یابی وی به خدمات صحی و غرامت مناسب را تضمین کنند.

 

کارشناسان افزودند: راپور ها نشان می دهد که حبس انفرادی نبیل رجب از 9 ماه گذشته آغاز است و وی در این مدت خدمات صحی مناسب را دریافت نکرده است.

 

کارشناسان سازمان ملل متحد اعلام کردند: شکایاتی بسیار و پیاپی درباره شکنجه و بدرفتاری با محبوسان و توسل زندانبان ها به ابزار شکنجه برای اجبار محبوسان به اعتراف کردن به کارهای نکرده  دریافت شده است .

 

کمیته ضد شکنجه سازمان ملل همچنین از مقامات بحرینی خواست که قانون محاکمۀ مردم عادی در محکمه های نظامی را لغو کند و اوضاع و امکانات مناسب برای محبوسان خصوصاً محبوسان زندان جَوّ فراهم کند.