اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نیروهای امنیتی عراق در یک عملیات گسترده ۱۵ داعشی را کشته و ده‌ها قریه را از وجود آنها پاکسازی کردند.

به نقل از ویبسایت شبکه سومریه نیوز عراق، قوماندانی پولیس فدرال عراق اعلام کرد که در جریان عملیات نیروهای پولیس در ولایت کرکوک، ۱۵ داعشی کشته و ۶۳ قریه از وجود این عناصر تروریستی پاکسازی شده‌ است.

عناصر باقی مانده داعش در مناطقی که پیشتر در کنترول این گروه تروریستی بوده اخیرا تحرکات خود را بیشتر کرده و در ولایات کرکوک، صلاح‌الدین، نینوا و الانبار دست به عملیات‌های کور یا اختطاف گری می‌زنند که باعث اعتراض ساکنان محلی به ناکارآمدی نیروهای دولتی شده است.

در اعلامیه قوماندانی پولیس فدرال آمده است که این عملیات در غرب ولایت کرکوک صورت گرفته و در جریان آن ۱۵ تروریست کشته و ۱۵ تن دیگر بازداشت شده‌اند. این عملیات که تحت عنوان انتقام خون شهدا صورت گرفت، همزمان در مناطق دیگری از جمله ولایات نینوی و الانبار نیز اجرا شد.

همچنین در این عملیات چند تونل و مرکز آموزش تندروها و همچنین یک فابریکه ساخت بم منهدم شد.

سرفرقه یحیی الرسول، سخنگوی نیروهای امنیتی عراق در گفت‌وگو با رادیو سوا از پایان عملیات نیروهای امنیتی این کشور در مناطق شرقی دو ولایت دیالی و صلاح الدین با پشتیبانی طیارات جنگی ایتلاف بین‌المللی و نیروی هوایی عراق، خبر داد.

یحیی الرسوا گفت: نیروهای عراقی در جریان عملیات انتقام خون شهدا در مناطق مختلف کشور تعدادی از عناصر داعش را به هلاکت رساندند و ۱۷ تونل را منهدم و حدود ۷۳ قریه را از وجود عناصر داعش پاکسازی کردند.

وی همچنین از تلاش نیروهای پولیس فدرال عراق در جریان این عملیات تشکری و قدردانی کرد.

در همین راستا، احمد الربیعی، عضو شورای ولایت دیالی اظهار کرد که یک نیروی پولیس بر اثر فیر تک تیرانداز داعش در ۲۵ کیلومتری شمال بعقوبه جان باخت.

وی همچنین خواستار پیاده‌سازی یک پلان امنیتی برای ریشه کن کردن عناصر داعش که خطر اصلی را برای امنیت و ثبات عراق تشکیل می‌دهند، شد.

موضوع : اخبار