اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عربستان چند سالی است کتابی درباره تصاویر و احکام فقهی «عملیات‌های انتحاری» با عنوان «عملیات‌های فدائی» نوشته «سامی بن خالد الحمود» نشر می‌کند و به نوعی آن را مباح می‌شمارد.

این کتاب در اصل پایان‌نامه فاکولته تربیت‌معلم بخش کولتور اسلامی پوهنتون «ملک سعود» است.

نویسنده این کتاب در خصوص عملیات‌های انتحاری نوشته: «این عملیات‌ها در صورت‌های مختلف انجام می‌شود، مجاهد با موتر بم ‌گذاری شده یا کیف پر از مواد انفجاری یا کمربند انفجاری خود به مکانی که دشمن در آن تجمع کرده می‌رود یا اینکه با آنها در وسیله نقلیه خواهد موتر، طیاره یا قطار همراه می‌شود یا اینکه تظاهر می‌کند که تسلیم آنها شده و زمانی که فرصت را مناسبت دید خودش را منفجر می‌کند که به قتل و مجروحیت و خسارت‌های مالی در طرف دشمن می‌شود و عامل عملیات نیز در بین کشته‌شده گان خواهد بود زیرا نزدیکترین شخص به مواد منفجره است.

پیشتر کسانی که در سال های اخیر به عملیات‌های انتحاری در جهان روی آروده‌اند یا عربستانی بوده اند یا از تفکر وهابیت تاثیر پذیرفته بودند.

این در حالی است که «سلمان بن عبدالعزیز» پادشاه عربستان در عید فطر گفت: بزرگترین خطری که امروز جوانان ما را تهدید می‌کند، مفکوره‌ها و افکار افراطی است که با سرشت انسانی، اصول دین مبین اسلام و ارزش‌های والای جامعه اسلامی مغایر و در تعارض است. وی افزود: عربستان با مشت آهنین، پاسخ تمام کسانی را که افکار و مفکوره جوانان ما را هدف قرار داده‌اند، خواهد داد.

موضوع : اخبار