اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

انتخاب یک شخص، با دیدگاه داعشی در لیست نامزد وزیران کابینه حکومت وحدت ملی افغانستان باعث تعجب شده است.

 

افراط گرایی و شیعه ستیزی از مهمترین ویژگی های گروه داعش است و امروز در لیست نامزدا وزیران کابینه‌ افغانستان، شخصی شیعه ستیز و داعشی صفت، به پارلمان کشور معرفی شده است.

 

علی احمد عثمانی، از مشهور ترین استادان ضد شیعه‌ در دانشگاه هرات بود. عثمانی به اتهام برخورد تبعیض آمیز علیه شیعیان در دانشگاه هرات، از سوی وزرات تحصیلات عالی افغانستان از کدر علمی دانشگاه هرات منفک شده بود.

 

شاهد این انفکاک و برخود تبعیض آمیز علی احمد عثمانی، استادان دانشگاه هرات و حتی شماری از نماینده‌های اهل تشیع مردم هرات در پارلمان کشور می‌باشند. وزرات تحصیلات عالی کشور، حتما در آرشیف خویش مکتوب انفکاک آقای عثمانی به اتهام تبعیض مذهبی در دانشگاه هرات را نگهداری کرده است.

 

از سوی دیگر آقای عثمانی از اعضای برحال انجمن اخلاق و معرفت و جمیعت اصلاح افغانستان می باشد. این در حالی است که این انجمن و جمعیت اصلاح، برگزاری انتخابات ریاست جمهوری افغانستان را تحریم و آنرا خلاف دین مبین اسلام دانسته بود.

 

جالب این است که چرا حکومت وحدت ملی افغانستان چنین افراد متعصب را نامزد وزرات نموده اند؟ در کنار این، شخصی که به دیدگاه خویش (دیدگاه انجمن اخلاق معرفت و جمعیت اصلاح ) پایبندی ندارد، چه انتظاری از او وجود دارد که از منافع ملی افغانستان در مقابل گروه های افراطی حمایت کند؟

 

انتظار این را داریم که نماینده های مردم افغانستان در پارلمان کشور از ورد یک شخص فاشیست و متعصب به کابینه افغانستان جلوگیری نمایند، هرات دارای شخصیت ها و کادر های علمی بسیاری برای حضور در کابینه است و نباید نماینده نا شایست از هرات به کابینه معرفی شود.

 

وسلام

یک هموطن هراتی