اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

هرچند انتقاد از شورای علما و ملا امامان مساجد و دست اندرکاران مسایل دینی، خلاف عُرف جامعه می باشد و بد است که دیگران عالمان دینی را محکوم نمایند، ولی این انتقاد جدی بر علمای افغانستان وارد است که در راستای مبارزه و مخالفت با برنامه های ضد اسلامی و مبتذل رسانه ها کاری نکردند.

 

هرچند که این روزها مسوولان وزارت حج و اوقاف و شورای علمای شیعه تکانی به خود داده اند و در گفتگو با برخی رسانه ها، نشر سریال‌های مبتذل و خلاف شوونات اسلامی را ضربه بزرگی به جامعه مسلمان ما دانسته اند.

 

بر همگان مثل روز روشن است که برخی رسانه‌های کشور سریال‌هایی پخش می‌کنند که با شوونات اسلامی در تضاد است و باعث ابتذال و به بیراهه‌ کشانده‌شدن مردم به ویژه کودکان معصوم جامعه می‌شود.

 

امروز اگر مفاسد اخلاقی در کشور افزایش یافته و تجاوزات جنسی و هتاکی به نوامیس مردم رشد پیدا کرده، بخش عمده ای از آن حاصل سیاست برخی رسانه‌های وابسته به غرب است که با اهداف اسلام ستیزانه ی خود، اعتقادات دینی مردم را هدف قرار دادند.

 

وابستگی این رسانه ها به شرکت های غربی به حدی است که در برخی رسانه‌ها عملا فیلم‌های مبتذل و صحنه‌های نیمه برهنه(ضد اسلامی) پخش می‌شود که در شریعت اسلامی بر اساس فقه مذاهب شیعه و اهل سنت صراحتا حرام است.

 

اگر عده ای بگویند که آزادی بیان یعنی همین! باید در پاسخ آنها بگوییم: آزادی بیان در رسانه ها و اطلاع رسانی آزاد مشروط بر حفظ منافع ملی و سیاستهای رسمی حکومت است. در واقع از آنجایی که رسانه ها می توانند با تبلیغات و اغوای افکار عمومی، سیاست های رسمی نظام ها و دولت ها را به ویژه در زمینه سیاست خارجی، به کرسی بنشانند؛ باید همسو و همفکر با حکومت باشند نه در مقابل و مخالف آن.

 

ترویج فساد و بی بندباری که حاصل پخش فیلم های هندی و ترکی می باشد، نشان دادن خودسوزی زنان به عنوان راهکاری برای رهایی از مشکلات زندگی، مصروف کردن جوانان به رقص و خوانندگی، بالا بردن سطح توقعات زندگی با پخش سریالهای آنچنانی و … از مواردی است که همه به دست رسانه ها تحت الامر غرب در افغانستان صورت گرفت.

 

لذا باید خطاب به این اربابان رسانه گفت: یادتان نرود که در زمان طالبان تنها یک وسیله برای بازگو نمودن حقایق! و انعکاس وقایع! موجود بود به نام رادیو شریعت و دیگر رسانه ها همه تعطیل گردیده بود. پس بهتر است با یادآوری آن دوران در نحوه استفاده خود از آزادی بیان تجدید نظر نمایید و در خدمت وطن و مردم خود باشید تا در اختیار خواسته ها و تمایلات غربیها. بهتر است منافع ملی کشور خود را در قبال دالرهای چند روزه غرب نفروشید.

 

دولتی ها نیز باید جلوی پخش این نوع فیلم‌ها را بگیرند و علما و اقشار فرهنگی جامعه نیز باید مردم را امر به معروف و نهی از منکر کنند.