اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سازمان عفو بین الملل حکم های اعدام صادر شده از سوی بحرین را که با استناد به اعتراف هایی که با زور شکنجه از متهمان گرفته شده است، افشا کرد.
به راپور پایگاه بحرینی الؤلؤه، سازمان عفو بین الملل اعلام کرد حکم هایی را که محکمه های بحرین، عربستان وامارات و دیگر کشورها با استناد به اعتراف های اجباری زیر بار شکنجه و با زور گرفته اند، بررسی کرده است.
نماینده عفو بین الملل درجریان سخنرانی خود در سی و چهارمین دور از نشست های حقوق بشر سازمان ملل در ژنیف سوییس گفت که توسل به شکنجه و دیگر انواع بدرفتاری به شکل گسترده انجام می شود، با وجود اینکه این اقدامات به موجب قوانین بین المللی، کاملاً ممنوع است.
سازمان عفو بین الملل مخالفت خود را با مجازات اعدام در همه موارد بدون استثناء اعلام و تاکید کرد که اعدام به منزله نقض حق زنده گی است.
سازمان عفو بین الملل از شورای حقوق بشر واعضای آن و کشورهای ناظر خواست تا به همه کشورهایی که مجازات اعدام را اجرا می کنند، اعلام کنند که اجرای مجازات اعدام رسماٌ ممنوع است تا زمینه لغو این مجازات فراهم شود.
این سازمان افزود کشورهایی که برای لغو کامل مجازات اعدام تلاش می کنند، باید خیلی جدی به معیارهای بین المللی برای اجرای محاکمه های عادلانه عمل کنند.
این سازمان خواهان انجام تحقیقات عاجل، بی طرفانه و فعال یک طرف مستقل درباره هرگونه اتهام مربوط به شکنجه و دیگر انواع بدرفتاری با محبوسان و متهمان دربحرین شد.