اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عروسی پسر قوماندان، آرامش را از مردم گرفت!

جاده های شهر نو کابل به علت عروسی پسر گل نبی احمدزی، قوماندان گارنیزیون کابل به روی موترها بسته و ترافیک سنگین و حضور گسترده نظامیان در اطراف مراسم عرسی، مشکلات زیادی را برای مردم به وجود آورد.

در این میان شلیک های پی در پی گلوله در مراسم عروسی هم فضای رعب آوری را برای مردم منطقه به وجود آورد و هم از سوی احمدزی که خود چنین اقدام های را ممنوع اعلام کرده بود نشان از به رخ کشیدن زور و گلوله مقام های حکومتی به مانند طالب و داعش دارد.

طی ماه های گذشته بارها کابل شاهد حمله های انتحاری بوده و حتی ساختمان وزارت دفاع که امنیتی ترین نهاد کشور است نیز مورد هدف قرار گرفت اما نکته قابل تامل بی اطلاعی سازمان استخباراتی کشور و عدم حضور به موقع نیروهای امنیتی در چنین مکان های بوده است.

زمانیکه وظیفه افرادی چون گل نبی احمدزی تامین امنیت مردم کابل است اما تنها با سوء استفاده از مقام و قدرت، نیروهای نظامی و خیابان های پایتخت را برای عروسی پسر خود تصاحب می کند و در زمان های تهدید دشمن در امنیت و بدور از دغدغه کشتار مردم به سر می می برد می توان به دلیل این جنگ مدام و ناامنی گسترده پی برد.

چگونه نیروهای امنیتی در مکان های مهم شهر کابل که همواره مورد هدف انتحاری کنندگان قرار می گیرد، حضور ندارند و همواره مقام های امنیتی غافلگیر در حملات دشمن می شوند اما مراسم های عروسی آنان با تدابیر شدید امنیتی و با سازماندهی کامل برگزار می شود؟

مشکل امنیتی کابل و در کل کشور، وجود مقام های چون گل نبی احمدزی است که با تکیه زدن بر قدرت آن را در جهت منافع خود استفاده می کند و از سویی دیگر این چنین افرادی که بالاترین مقام های حکومتی را نیز آلوده به فساد و قانون گریزی کرده اند کابل و کشور را جز اموال خود می دانند و مردم را قربانی برای آن.

حال چه تفاوتی میان انتحاری طالبی است که با انفجار دست کشتار می زنند و وحشت و مقامی چون قوماندان کابل که با شلیک گلوله و لشکری از نظامی راه را بر مردم می بندد و هراس می آفرینند؟

موضوع : اخبار