اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عربستان که تا پیش از این به عنوان ام القرای مسلمین یاد می شد و باید در راستای تحکیم روابط کشورهای اسلامی می کوشید، در صدد تفرقه بین مسلمانان برآمده، باعث ایجاد و تقویت گروه های تروریستی گردید و علاوه بر این خود بصورت مستقیم به کشورهای اسلامی حمله ور گردیده و هزاران مسلمان را بخاک و خون کشید.

 

عربستان با اطاعت بی چون و چرا از دستورات خودخواهانه و مداخله جویانه ی اسراییل و امریکا، بیش از پیش جایگاه خود را در منطقه تنزل داده است که ترکیه، ایران، روسیه، چین و هند موضع گیری های متفاوتی در این مورد داشته اند و هر یک سهم بسزایی بر ثبات سیاسی خاورمیانه دارند.

 

حتی با وجود اینکه رژیم آل سعود با چوب حراج زدن به بشکه های نفتی، خود را مدیون و مقروض قریب الوقوع بانکهای غربی کرده است؛ نیز انتظار نمی رفت که چنین خطای فاحش و اشتباه نابخردانه و ناشیانه ای مرتکب شود و موج عظیمی از دشمن داخلی و منطقه ای براه اندازد.

 

درگیر شدن نظامی و تجاوز آشکار ارتش تحت امر ملک سلمان، با مزدوران اجیر شده کفار از کلمبیا و آفریقا، در بحرین، یمن، لبنان و سوریه که حتی با پناه دادن به منصور هادی رییس جمهور فراری یمن شدت و حدت بیشتری یافت؛ نیز تا این اندازه مخرب و فاجعه بار نبوده است که اعدام شیخ باقر النمر شیعی مذهب!

 

از هنگام دستگیری و به زندان افکندن شیخ شیعی مسلک و مروج مذهبی و مبلغ دینی بزرگ نیمی از ولایات عربستان، ندای هشدار و آژیر خطر از سوی ایران، جمعیت شیعه ی عربستان، لبنان و دیگر قدرت های تاثیرگذار منطقه با رویکرد شیعی برای سعودی ها به صدا درآمد لیکن….

 

لیکن یا ملک سلمان و شیوخ تحت امرش این هشدارها را چندان جدی نگرفته اند که شیخ باقر النمر را اعدام کردند و یا چنان تسلیم اوامر و دستورات اسراییل و امریکا هستند که علیرغم آگاهی از تمام عواقب آن، این حکم دیکته شده را بی چون و چرا اجرا کردند.

 

اینک با رویکرد غیرقابل قبول و سیاست خارجی ضعیف عربستان سعودی در منطقه و در تحرکات امنیتی و اقتصادی بین المللی، که به زعم بسیاری از آگاهان سیاسی، بدترین سیاست و حکومت را در دوران رژیم آل سعود در دهه های گذشته داشته است؛ می توان به جرات مدعی شد سونامی شیعی این رژیم را غرق خواهد کرد.

 

اوج اختلافات ایران و عربستان، عربستان و یمن، عربستان و لبنان، عربستان و بحرین، عربستان و سوریه و عربستان و روسیه (به علت حمایت عربستان از ترکیه)، شرایطی را گرداگرد تخت سلطنت ملک سلمان پدید آورده است که هر لحظه امکان واژگونی تاج و تخت و به یغما رفتن سلطنت می رود.

 

گرچه در تمامی ادوار گذشته، غلام حلقه به گوش بودن عربستان سعودی در مواجهه با اوامر قاطع اسراییل و امریکا مشهود و مبرهن بود، اما اینچنین بی تدبیری در قلب رقبا و دشمنان قسم خورده ی رژیم غاصب اسراییل و استکبار جهانی هیچ توجیهی ندارد جز اینکه رژیم آل سعود مسخ رژیم صهیونیستی شده اند.

موضوع : اخبار