اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

وی در این سفر با بزرگان و متنفذین قومی پنجشیر دیدار و گفت‌وگو کرد.

این در حالی است که چند ماه قبل فضل احمد معنوی رییس سابق کمسیون مستقل انتخابات افغانستان اعلام کرده بود: حامیان رییس اجراییه دولت از کارکردش به دلیل نقش ضعیفی که در حکومت دارد ناراضی هستند.

از سوی هم یک رسانه داخلی نیز به نقل از یک منبع موثق اعلام کرده بود که حزب جمعیت اسلامی به دلیل عدم توانایی چانه زنی عبدالله عبدالله، تصمیم گرفته است تا وی از چانه زنی با ریاست جمهوری کنار زده شود و عطامحمد نور والی بلخ و رییس اجرایی حزب جمعیت اسلامی چانه زنی‌ها با ریاست جمهوری را به پیش ببرد.

دیدار عبدالله از پنجشیر در حالی صورت می‌گیرد که محبوبیت او در حزب جمعیت اسلامی کمرنگ شده است.

همچنین به نظر می‌رسد که از چانه زنی برای حزب جمعیت با دولت افغانستان کنار زده شده است.

به نظر می‌رسد که سفر عبدالله به ولایت پنجشیر و دیدار با سران و متنفذین این ولایت تلاش برای تثبیت دوباره جایگاهش در حزب جمعیت صورت گرفته باشد.

این در حالی است که چندی قبل عطا محمد نور به دلیل محبوبیت و نقش سازنده‌اش در حزب جمعیت، رهبری چانه زنی‌ها با ریاست جمهوری را به عهده گرفته است و روز گذشته نیز مذاکرات حزب جمعیت به ابتکار خود با ریاست جمهوری را تائید کرد.

گفته می‌شود که با محبوبیت روز افزون عطا محمد نور در شمال و جایگاهش در ولایت بلخ، بعید به نظر می‌رسد که در معادلات سیاسی پیش رو، عبدالله بتواند زمام امتیازات و چانه زنی‌های حزب جمعیت را به دست گیرد.

موضوع : اخبار