اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امروز درجهان اسلام گرفتار تفرقه افکنی افراد جاهل و وابسته و هم چنین گرفتار تهاجم فرهنگی عظیم دشمنان اسلام هستیم و در این بین شاهد توطئه های متنوع و عمیق صهیونیست ها نیز می باشیم.

 

امروز در شرایطی هستیم که تفرقه اندازی افراد جاهل و وابسته به مزدوران، تهاجم فرهنگی، حاکمیت وابسته و قدرت طلب برخی کشورهای منطقه و لشکرکشی های قدرت های توسعه طلب از مهمترین مشکلات منطقه است.

 

در شرایط امروز فرقه گرایی موجود در منطقه از سوی رژیم صهیونیستی تغذیه می شود و در این بین قدرتهای استکباری ضمن اقدام به لشکر کشی به منطقه منافع خود را دنبال کرده و امنیت منطقه را تحت تاثیر قرار داده اند.

 

آن چه امروز باعث ایجاد مصیبتی بزرگ برای اسلام شده است همان قرائت های نادرست از دین از سوی جریانهای تکفیری است و این جریان ها به نام اسلام اقدامات وحشیانه انجام می دهند و چهره ای خشن از اسلام به دنیا ارایه می کنند.

 

12 هزار نفر از مردم منطقه به دلیل تکفیر آواره هستند و خرید و فروش زنان ،قتل و خشونت های جنسی حاصل اقدامات گروه های تکفیری با عنوان اسلام بوده است.

 

امت اسلامی امروز با مشکلاتی از جمله عقب‌ماندگی‌های علمی و اقتصادی، اختلافات قومی، مذهبی و نیز تندروی‌های نابه‌جا، اشغال، جنگ، تجزیه و وجود رژیم غاصب صهیونیستی دست به گریبان است که در حال حاضر به عنوان مهمترین مشکلات جهان اسلام مطرح می باشند.

 

با توجه به اینکه جمعیت امت اسلامی در 50 کشور مسلمان از 1.5 میلیارد گذشته است قابل تعمل است که بتوان عمق این مشکلات زمانی قابل درک است که به امکانات جهان اسلام هم توجه شود.

 

اقلیت مسلمانان در تمام دنیا حضور داشته و بیش از نیمی از منابع انرژی و ذخایر منابع طبیعی در این مناطق قرار گرفته است و مهمترین مناطق استراتژیک جهان در اختیار مسلمانان می باشد.

 

جمعیت جوان، بازار اقتصادی، سابقه تاریخی، تمدن کهن، شخصیتهای برجسته و اثر گذار همه از مزیت های کشورهای اسلامی است که متاسفانه با نگاهی به این امکانات و واقعیت‌های موجود، در می‌یابیم جایگاه امروز مسلمانان با توجه به وجود چنین سرمایه هایی به هیچ وجه تناسب ندارد.

 

امروزه همه تصمیمات مهم جامعه جهانی، با حق وتویی از سوی معدود کشورها لغو می‌شود که در این بین مسلمانان از هیچ حق این‌چنینی در سطح بین‌المللی برخوردار نمی باشند.

 

مهمترین عامل تندروی‌ها در دنیای اسلام، قدرت‌های استکباری هستند که در طول قرن‌های گذشته، انواع جنگ، تحقیر، تجاوز و تعدی را به منطقه و جهان اسلام تحمیل کرده‌اند که این امور درجایگاه و حافظه تاریخی ملت‌ها باقی خواهد ماند..

 

از دیگر نکاتی که می‌توان به آن اشاره کرد این است که تولید فکرهای تند در میان شیعه و سنی، زیر سایه و به پشتوانه قدرت‌های غربی انجام می شود.

 

چرا باید جمعیت عظیم مسلمانان با این همه نخبه و امکانات مادی، در صحنه عمل و واقعیت، در همه حوزه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی، جایگاه خودشان را نداشته باشند. همه این مسایل در جهان اسلام به جهت وجود تفکر افراطی از سوی کشورهایی است که توسط قدرت‌های استکباری حمایت می شوند.