اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عطامحمد نور در جمع هوادارانش در ولایت بلخ اعلام کرد که ارگ ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا جنگجویان داعشی را به ولایت بلخ انتقال دهد.

عطامحمد نور رییس اجراییه حزب جمعیت اسلامی اظهار داشت: ارگ ریاست جمهوری تلاش می‌کند تا با انتقال داعش به ولایت بلخ این گروه تروریستی را از شمال، شرق و شمال غرب به یکدیگر وصل کند.

وی در ادامه تصریح کرد: تا زمانی که زنده باشد به آنها اجازه نخواهد داد که ریاست جمهوری این پلان را در شمال کشور اجرایی کند.

عطامحمد نور بار دیگر تاکید کرد برکناری وی به برکناری رهبران حکومت وحدت ملی بستگی دارد.

والی بلخ اظهار داشت: حکومت وحدت ملی قصد برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای وُلسوالی‌ها را ندارد. آنها به بهانه ناامنی تلاش می‌کنند حتی انتخابات ریاست جمهوری را نیز با تاخیر برگزار کنند.

وی با اشاره به تقاعد اجباری 164 جنرال ارشد نیروهای امنیتی افغان گفت حکومت وحدت ملی با این کار زمینه وطن فروشی را مساعد می‌کنند.

عطامحمد نور تاکید کرد حزب جمعیت اسلامی در 16 سال گذشته همواره انعطاف از خود نشان داده است. نیروهای خارجی و حکومت نباید این انعطاف پذیری را به دلیل ضعف بدانند بلکه این نشان دهنده نهایت حس وطن دوستی است.

والی بلخ افزود: اما صبر ما به انتها رسیده و کارد به استخوان رسیده است. اجازه نمی‌دهیم زحمت را مردم متحمل شوند و تاج گذاری را بقیه انجام دهند. پاهای آنها را خواهیم شکست.

اختلافات بین ارگ ریاست جمهوری و عطامحمد نور در حالی ادامه دارد که ارگ سفید با صدور اعلامیه ای پیش از این هشدار داده بود که دو طرف هرچه سریعتر این اختلافات را به پایان برسانند.

 

موضوع : اخبار