اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

قوماندانان آزاد شده حزب اسلامی حکمتیار فعالیت‌های تروریستی شان را در مناطق مختلف از سر گرفته‌اند.

درحالی که گلبدین حکمتیار پس از پیوستن به روند صلح خواستار آزادی صدها زندانی حزب اسلامی شده بود، اما بسیاری از اعضای این حزب پس از آزادی به اقدامات تروریستی در کشور پرداخته‌اند.

بر اساس توافقنامه صلح حزب اسلامی حکمتیار و حکومت وحدت ملی، اعضای این حزب باید از هرگونه فعالیت مسلحانه خودداری کنند و تنها به فعالیت سیاسی در قالب حزب سیاسی بپردازند.

همچنین زندانیان حزب اسلامی نیز به شرط عدم بازگشت به میدان‌های جنگ آزاد شده‌اند.

با این حال، راپور‌های متعددی از فعالیت‌های مسلحانه این حزب در سطح کشور نشر شده است.

پیش از این نیز بارها راپور‌هایی درباره فعالیت مسلحانه قوماندانان وابسته به این حزب در شمال افغانستان، آن هم در حمایت از داعش نشر یافته بود که این فعالیت‌ها اکنون به جنوب نیز سرایت کرده است.
حکومت بر خلاف قوانین کشور، زندانیان حزب اسلامی که مرتکب جنایت‌های مختلفی شده بودند را در ازای پیوستن حکمتیار به روند صلح آزاد کرده است.

سرخط روزنامه پشتو زبان افغانستان در راپور اخیر خود نوشت که بسیاری از زندانیان آزاد شده حزب اسلامی، فعالیت‌های تروریستی را در مناطق مختلف ولایت کندهار از سر گرفته‌اند.

این روزنامه چاپ کابل تصریح کرد، بسیاری از قوماندانان آزاد شده حزب اسلامی حکمتیار همچنین بار دیگر به پاکستان بازگشته‌اند و از آنجا فعالیت‌های تروریستی علیه حکومت افغانستان را رهبری می‌کنند.

فعالیت مسلحانه جنگجویان حزب اسلامی در ولایات تخار و بغلان در شمال نیز پیش از این اعتراض نماینده گان را برانگیخته بود.