اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ظاهر قدیر معاون پارلمان کشور با ایجاد هرج و مرج و ترس و رعب وحشت عمومی در پی چیست؟

سرهای بریده کنار جاده داعشی بودند یا داعشی نما و علت این کار چه بوده است؟ ظاهر قدیر در بریدن این سرها چه نقشی داشته است؟

 

چرخبال های مشکوکی که داعشی ها را به ننگرهار انتقال داده اند چه کسانی بودند و نقش ظاهر قدیر در افشاگری این قضیه چه بوده است؟

 

ظاهر قدیر معاون پارلمان افغانستان طی صحبت هایی در مجلس نمایندگان تأکید کرد: اسناد بسیاری دارم که ثابت می‌کند حکومت افغانستان و مشاور امنیت ملی از پروژه داعش در این کشور حمایت می‌کنند.

قدیر اذعان داشت: به مرور زمان همه اسنادی را که در اختیار دارم برای نمایندگان مردم در پارلمان افغانستان ارایه خواهم کرد.

وی با ارایه یکی از اسناد گفت: فرماندهی لشکر 201 سیلاب ارتش افغانستان در نامه‌ شماره 761 به تاریخ 1394/3/3 پیرامون فعالیت‌های برخی در ولسوالی های «شینوار» و «آچین» به مقامات کابل گزارشی را ارسال کرده است.

در این نامه که بخشهایی از آن توسط قدیر خوانده شد آمده است: 90 درصد افرادی که در گذشته از طرف حکومت افغانستان کارت و مجوز اقامت دریافت کرده‌‌اند، اکنون در ولسوالی های نازیان و آچین عضویت گروه تروریستی داعش را کسب کرده‌اند.

در قسمتی از این نامه تصریح شده، افرادی را که ارتش در عملیات های خود در این مناطق از پای درآورده نیز کارتها و مجوزهای اقامتی که حکومت افغانستان توزیع کرده بود از آنها کشف شده است.

ظاهر قدیر در صحن علنی مجلس اظهار داشت: لطفا برخی از نمایندگان مردم با تشکر و قدردانی از «معصوم استانکزی» سرپرست وزیر دفاع افغانستان حیثیت پارلمان این کشور را نبرد.

 

در هفته‌های گذشته نیز «ظاهر قدیر» در سخنان خود در صحن علنی مجلس این کشور نهادهای امنیتی افغانستان از جمله شخص «حنیف اتمر» مشاور امنیت ملی اشرف‌غنی را متهم به حمایت از شکل‌گیری گروه تروریستی داعش در افغانستان کرده بود.

به گفته وی، نهادهای امنیتی افغانستان با همکاری برخی سفارتخانه‌های خارجی بحث حمایت از داعش را دنبال می‌کنند و رهبران این گروه تروریستی نیز آزادانه در کابل تردد می‌کنند.

 

ظاهر قدیر که یکی از چهره های مطرح در تیم اشرف غنی بوده از آنجا با اشرف غنی اختلاف پیدا کرد که از وی تقاضای سه میلیون دالر را نموده و گفته بود که در کمپاین انتخاباتی تا حال دومیلیون دالر به مصرف رسانده ام و یک میلیون دیگر هم مصرف می شود.

 

در هر حال، ظاهر قدیر شاید تنها کسی باشد می تواند قسمتی از پنهان کاری های تیم حکومتی را افشا کند و در عین حال که مخالف رفتاری و کرداری افراد حکومتی است، از طرف دیگر قضیه، باعث گل الود کردن و تشویش اذهان می شود که این موضوع باعث انحراف افکار عامه می گردد.