اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بگفته مقامات اوکراین، طیارات بی پیلوت خریداری شده از امریکا، در برابر هک و پارازیت آسیب‌پذیر هستند.

 

رویترز راپور داد، مقامات اوکراین اعلام کردند طیارات بی پیلوتی که کی‌‎یف با صرف هزینه چند ملیون دالری از امریکا خریداری کرده است در برابر هک و پارازیت آسیب‌پذیر هستند.

یکی از مشاوران اردوی اوکراین گفته است مقاومت این طیارات بی پیلوت در برابر هک و پارازیت چنان ناامیدکننده است که اگر وی مسئول بخش فناوری در اردوی این کشور بود، آن‌ها را به امریکا بازمی‌گرداند. وی گفت: استفاده از طیارات بی پیلوت در جنگ ما، از ابتدا اشتباه بود.

فروش این ربات‌های کوچک به اوکراین، بیانگر یکی از تازه‌ترین کمک‌های امریکا به این کشور در بخش امنیتی است. از آنجا که این طیارات قابل حمل و سبک هستند، برای عملیات کاوش مناسب به نظر می‌آیند. اما آن‌ها در جنگ برای اوکراین موثر نبوده اند.

چند نفر از مقامات امریکایی که نخواستند نامشان فاش شود، اذعان کردند توان روسیه در بخش تسلیحات الکترونیک بسیار بیش از آنچه است که پیشتر انتظار می‌رفت.

یکی از مقامات امریکا نیز اعلام کرد برای فروش طیارات بی پیلوتی که قابلیت محو شدن از رادار روسیه را دارند، محدودیت‌هایی وجود دارد.

این مسئله موجب می‌شود اوکراین به جای استفاده از طیارات گران‌بهای امریکایی، به طیارات بی پیلوت ساخت آسترالیا، چین و جمهوری چک رو بیاورد.