اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

نگاهی به وضعیت فعلی کشور و حتی وضعیت برخی کشورهای منطقه نشان می دهد ریشه مشکلات و عامل اصلی زورگویی ها، تجاوزات و نقض حقوق بشر، تلقی مادّه گرایانه از انسان، دوری از معنویت، جدایی علم و زندگی از دین و عدم صلاحیت کسانی است که سرنوشت بشریت و سر رشته های امور جهان را بدست دارند.

 

امروز دنیا، دنیاى ظلم و دروغ و فریب است. پرچم دفاع از حقوق بشر را كسانى به دوش گرفته‌اند كه بزرگترین دشمنان حقوق بشرند! در راس آنها هم دولت امریكا است. به نحوی که حتی هنوز مساله‌ى تبعیض نژادى در آن كشورى كه مدّعى آزادى و حقوق بشر می باشد، حل نشده است. هنوز انسانى به جرم پوست سیاه، امنیت ندارد كه در آن جامعه زندگى كند! یك وقت اگر لازم باشد، به جرم سیاه پوست بودن، پولیسى او را تا حدّ كشتن كتك مى‌زند!

 

اینها ادّعاى حقوق بشر مى‌كنند! اینها چشم خود را بر جنایات وحشت‌آور حكومت غاصب صهیونیست مى‌بندند. این بمبارانها، این آدم‌رباییها، این كشتارها؛ اینها همه جنایت است. همه‌ى اینها حركات ضدّ حقوق بشر است. طرفداران حقوق بشر، هیچ احساس نمى‌كنند كه ضدّ حقوق بشر در آن‌جا انجام مى‌گیرد.

 

امروز پرچم حقوق بشر را چنین كسانى بردوش گرفته‌اند! امروز در دنیایى كه بر اساس فرهنگ زور و نامردمى بنا شده است، همه‌ ملتها باید روح دفاع از مصالحشان را در میان خود تقویت كنند. مى‌بینید كه چطور سیاستهاى عالم بر اساس زور، ظلم و نادیده گرفتن حقوق انسانها مى‌چرخد و اداره مى‌شود.

 

بیش از سیزده سال است كه آمریکاییها همه نوع جنایت در کشور ما مرتکب می شوند. مردم افغانستان با بدترین شكنجه‌ها در زندانهای تحت اختیار خارجی ها شكنجه شدند. همه منابع و معادن افغانستان را غارت کردند. بعضا به حریم نوامیس افغانستان تجاوز می کنند و با همکاری با مافیای مواد مخدر جوانان کشور ما را به بدبختی می کشانند. وضعیت زنان و کودکان افغانستان نیز بعد از سرازیر شدن میلیاردها دالر به کشور ما مشخص است. توهین به مقدسات اسلامی و منحرف کردن اعتقادات مذهبی مردم توسط نیروهای وابسته به آمریکا نیز بر کسی پوشیده نیست.

 

آیا اینها معنی حقوق بشر را می فهمند؟! آیا این آدمها و این سیاستمدارها مى‌توانند ادعا كنند كه اصلاً حقوق بشر را فهمیده‌اند؛ چه رسد به طرفدارى از حقوق بشر؟! اینهایى كه وقتى مى‌خواهند راجع به دولتهاى مخالف خودشان حرف بزنند، مثل نقل و نبات همین‌طور كلمه‌ حقوق بشر از دست و رویشان مى‌ریزد! هر كس را بخواهند متهم كنند، به نفى حقوق بشر یا به عدم مراعات حقوق بشر متهم مى‌كنند؛ مثل این‌كه آنها بانى حقوق بشرند!

 

شما چه مى‌فهمید كه حقوق بشر چیست؟! شما كه علیه ملتهای افغانستان، سوریه، بحرین، لبنان، فلسطین چنین خیانتهایى را روا مى‌دارید و با صهیونیستهاى نژادپرست همدست و همراه و حمایت‌كننده‌ى آنها هستید، چه مى‌فهمید كه حقوق بشر چیست؟!

 

با این همه حركات ضدّ بشرى كه از سوى گروه های افراطی تحت حمایت آمریکا و اعراب سعودی انجام مى‏ گیرد، با این همه گناهان و خلافها كه هر انسانى را دچار انزجار مى‏ كند، امریكا از پشتیبانى خود از این گروه های تکفیری دست برنمى‏ دارد و روزبه‏ روز پشتیبانى خودش را از آنها بیشتر مى‏ كند. این، به چه معنا است؟! كدام تضییع حقوق انسان، از این بالاتر است!؟

 

آن وقت، امریكاییها ادّعاى طرفدارى از حقوق بشر مى‏ كنند؛ درباره حقوق بشر سخنرانى مى‏ كنند؛ حرف مى‏ زنند؛ سیاستگذارى مى‏ كنند و موضعشان را نسبت به رژیمها معین مى‏ كنند. فلان رژیم در لیست سیاه آنها است، چون به قول آنها «مراعات حقوق بشر را نمى‏ كند!» فلان رژیم امروز از لیست سیاه خارج شد! فلان رژیم امروز وارد لیست سیاه شد! اینها، دنیا را بازى مى‏ دهند. افكار عمومى عالم را با این ملعبه به تمسخر مى‏ گیرند و بشریت را استهزا مى‏ كنند.

 

مى‏ گویند «ما طرفدار حقوق بشریم»! در حالی که هر آزاده ای خطاب به آنها می گوید: اصلاً شما حقوق بشر را قبول ندارید. شما معتقد به حقوق بشر نیستید. شما معتقد به حقوق كمپانیها و سرمایه‏ داران بزرگ آمریكایى هستید. شما معتقد به منافع نامشروع رژیم امریكا در سراسر دنیا هستید. شما به حقوق بشر كار ندارید! آن دیروزتان، این امروزتان! این قضایاى داخل امریكا و مساله سیاهان! شما شهروندان خودتان را فقط به این جرم كه پوستشان سیاه است، زیر پاهایتان لگدمال مى‏ كنید، آن وقت دم از حقوق بشر مى‏ زنید؟! شما سالهاى متمادى در مناطق گوناگون عالم، انسانهاى مظلوم را ذبح كردید. در ویتنام چه كردید؟ چندصد هزار از نیروهاى آمریكایى براى دفاع از یكى از فاسدترین رژیمها به ویتنام رفتند! نه فقط مسلّحین مقابل خودشان، بلكه زن و بچه‏ ها را كشتند. چقدر كشاورزان مزارع را از بین بردند و كشتند و گروههایى را در زیر خروارها خاك مدفون كردند! اینها حقوق بشر است؟!

 

از همین دیکتاتورهای منقرض شده مثل قذافی، مبارک، صدّام حسین كه تا چندی پیش تبلیغات امریكایى پر بود از بیان خشونتهاى آنها، چقدر حمایت كردند؟! به آنها كمك كردند و فناورى دادند، پول دادند و مواد غذایى دادند و در مقابل جنایات بزرگ آنها دم نزدند! اینها حقوق بشر بود؟! كدام آدم عاقلى در دنیا به این پرچم حقوق بشرى كه اینها بلند كرده‏ اند باور دارد!؟…

 

و امروز در افغانستان و سوریه و عراق و پاکستان چه می کنید؟ این همه کشتار مردم بیگناه توسط هواپیماهای بدون سرنشین آمریکا تا کی ادامه خواهد داشت؟ این همه حمایت از گروه های افراطی مثل طالبان، القاعده و داعش تا چه زمانی برای کاخ سفید و همپیمانان عربش ادامه می یابد؟ قطعا اگر حمایت غرب و اعراب نبود، نه طالبان نه القاعده نه داعش و نه هیچ گروه تکفیری دیگری پا به عرصه ی وجود نمی گذاشت تا بلای جان مسلمانان شود.

 

آن از دیروز آمریکا با آن همه جنایتش، این از امروز آمریکا با این همه خیانتش و خدا می داند ادامه حضور آمریکا در فردا چه بر سر مردم مظلوم افغانستان خواهد آورد. ولی آنچه مسلم است اینکه آزموده را آزمودن خطا است. تاکنون در تاریخ از آمریکا چیزی جز غارت و خونریزی و چپاول و مظلوم کشی و ظالم پروری چیزی ثبت نشده است که ما بخواهیم چشم امید به بهبود آن داشته باشیم.

موضوع : اخبار