اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

ششصد تن از نیروی های جوان و اهالی مناطق مختلف در ولایت غور باهمکاری مستقیم فرمانده پولیس، رییس شورای صلح و سرپرست این ولایت به بهانه عضویت در گروه طالبان و تحویل نمودن یک میل سلاح به برنامه صلح می پیوندند و این برنامه در جریان سه ماه اینده عملی خواهد شد.

این افراد در کنار اینکه سلاح را تحویل دهند یا ندهند، حضور شان در جریان برنامه و ثبت نام شان منجر به رسمی شدن در اخذ حقوق ماهیانه را برای مدت یک سال خواهد شد.

قرار است در قالب گروه های 40-50 نفری این برنامه اجرا شود که اولین دسته از این مجموع 600 نفر در یک برنامه نمایشی به اصطلاح تسلیم برنامه صلح شدند.

اولین گروه از این افراد هفته گذشته در قالب 41 نفر و تحویل دادن 32 میل صلح به نوعی تسلیم دولت شدند و 9 نفر دیگر که سلاحی هم نداشتند گفتند که طالب هستیم و حرف شان پذیرفته شد و تحایف نقدی هم دریافت کردند!

این طرح 90 روز را دربر خواهد گرفت تا این افراد کامل ثبت شورای صلح شوند و حقوق انان بعد از پرداخت سهمیه مقام های دولتی غور به آنان پرداخت شود.

این نمونه ای از سیاه بازی یا فریب مردم و حیف و میل نمودن بودجه دولت است که افراد معتاد و بیکار را بنام طالب آورده ادعا می کنند که مخالفان مسلح به دولت پیوستند.

در کنار اینکه اصلا این افراد به گروه طالبان وابستگی ندارند حقوق هم از دولت دریافت نمایند و به کارهای روز مره خود رسیدگی کنند.

شماری از افراد اولین گروه پیوست شده به دولت به تازگی از ایران بازگشت نموده اند که برای کار به ان کشور رفته بودند.

این بهانه ای است از سوی فرمانده پولیس و سرپرست ولایت غور که بارها از سوی مقام های دولت مرکزی متهم به سهل انگاری در وظیفه شدند.

موضوع : اخبار