اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

در گذر زمان و در گذار از انتقاد و اعتراض مردم به وضعیت موجود تا عادت کردن و خو گرفتن به این رویه ناخوشایند، به ماه های حرام و حرمت دار محرم و صفر رسیده ایم که داعیه داران دین و شریعت و اسلام باید حرف های خود را به کرسی عمل بنشانند.

 

در میان کشتار وحشیانه نظامیان جوان و سربریدن سربازان اردوی ملی، محاصره و قتل عام زنان و کودکان و کهنسالان، اختطاف و انتحاری و بمب های کنار جاده ای و غارت و چور و چپاول مردم و قاچاق سنگ های قیمتی و موادمخدر به ماه های حرام الله نزدیک شدیم.

 

باشد که در درجه اول تمام مردم ملکی فارغ از هرگونه قضاوت و بداندیشی نسبت به اسلام ناب محمدی توسط مدعیان مسلمانی، بر عدالت و مساوات و انصاف و امید به آینده و توکل بر خدا، گام بردارند تا احتکارها و گران فروشی ها و اجناس تاریخ مصرف گذشته و تقلبی در خانه های بی سرپرستان راه نیابند.

 

باشد که در درجه دوم تمام جوامع مدنی و نهادهای واسطه غیردولتی قبل از آنکه اعمال و رفتار نمادین خود را در بوق و کرنا کنند به فکر آلام ملت و کوتاه کردن دست های دزدان امنیت و آرامش و اقتصاد و ناموس باشند.

 

باشد که در درجه سوم تمام اعضای مجلس نمایندگان و سنا و نیروهای امنیتی و مرتبطین ناآرامی های ملت با نابخردی های حکومت، محرم و صفری عاری از خون و خونریزی و بیجاشدگی و آوارگی و بی نانی و بی سرپناهی برای این مردم مظلوم فراهم کنند تا به عزاداری های خود برسند.

 

باشد که در درجه چهارم ارگ نشینان و فارغان از غم ملت که بر خوان گسترده دولت چنبره زده اند سعی کنند در ماه های حرام از تمام حرامی گری ها و حرام خوری های خود دست بشویند تا دمی این کشور بیاساید.

باشد که در درجه پنجم مخالفان مسلح و طالبان و داعش و گروهک های تروریستی که ادعای شریعت و دین و زدودن کفر از خاک افغانستان دارند در این ماه های حرام دست از جنگ بردارند تا حداقل برای یکی دو ماه کشور روی اسلام و امنیت و ثبات به خود ببیند.

موضوع : اخبار