اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

طالبان با نشر اطلاعیه ای به ترمپ گفتند: نظامیان خود را از افغانستان خارج کند و مرتکب اشتباهات روسای جمهوری پیش از خود نشود…

 

گروه طالبان روز گذشته در این اطلاعیه نوشت که ترمپ باید راهبرد خود را در قبال افغانستان تغییر دهد و نباید سیاست نادرست جورج دبلیو بوش و بارک اوباما را تکرار کند.

طالبان در این اطلاعیه به رییس جمهوری جدید امریکا گفته است که واشنگتن دستاوردی در افغانستان نداشته و پروگرام های ارگ سفید در این کشور شکست خورده است.

طالبان تاکید کرده است که اگر ترمپ به سیاست اشتباه روسای جمهوری سابق امریکا ادامه دهد، نظامیان امریکایی در این کشور متحمل تلفات زیادی خواهند شد و جنگ در افغانستان طولانی تر می شود.

گروه طالبان هشت سال قبل، پس از روی کار آمدن بارک اوباما نیز از وی خواسته بود که عساکر خود را از افغانستان خارج کند.

بیش از 120 هزار نظامی امریکایی از سال 2001 در افغانستان حضور داشتند که در پایان سال 2014 عیسوی تعداد آنان به 9 هزار و 800 تن کاهش یافت و اوباما در پایان سال 2015 قصد داشت شمار عساکر امریکایی را کاهش دهد، اما قومندانان نظامی ، ارگ سفید را وادار به حفظ نیروهای موجود کردند.

ترمپ در سخنان مبارزات انتخاباتی خود همواره بر تمرکز توان و نیروهای امریکا بر مسایل داخلی کشور تاکید کرده است و هنوز موضع وی در قبال افغانستان شفاف نیست.

موضوع : اخبار