اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

یک استاد مشهور پوهنتون‌های امریکا بر این باور است اخراج حساب‌شده فلسطینی‌ها از سرزمین خودشان با هر وسیله‌ای یکی از مهمترین اهداف صهیونیست‌ها از سال ۱۹۳۹ عیسوی بوده است.

ویلیام کوک استاد مشهور امریکایی تأکید کرد: اخراج حساب‌شده جمعیت فلسطینی از سرزمین خود با استفاده از هر وسیله‌ای، از اهداف اصلی و مهم رژیم صهیونیستی از سال 1939 عیسوی بوده است.
وی در ادامه تصریح کرد: پاسخ به این سؤال ریشه در تاریخ صهیونیسم دارد، آن هم زمانی که هدف اصلی این رژیم در سال 1939 عیسوی مشخص شده و امروز جهان این رژیم را نماد تروریزم و نابودی برنامه‌ریزی‌شده و حساب‌شده کسانی می‌داند که فارغ از حقوقشان در چوکات قوانین بین المللی، در فلسطین زنده گی می‌کنند.

وی در پاسخ به سؤالی درباره تحولات اخیر سرزمین‌های اشغالی، تأکید کرد: همه از تبعات بی‌عدالتی در جهان آسیب می‌بینند. اتفاقات مختلفی منجر به تحولات اخیر در سرزمین‌های اشغالی فلسطین شده است. کشتار روزافزون در اطراف مسجدالاقصی موجب شده است تا ماه جولای به مرگبارترین ماه در شهر بیت المقدس تبدیل شود. اما چرا؟ به‌دلیل تدابیری که توسط رژیم صهیونیستی اتخاذ شده است و این تدابیر مانع از ورود نمازگزاران به مسجد الاقصی می‌شود، تنها امید باقی‌مانده برای کسانی که هیچ امیدی برای زنده گی ندارند.

من درباره این مسئله قبلاً مطالبی نوشته‌ام و اکنون قصد دارم از آن استفاده کنم. صهیونیست‌ها مصمم به دستیابی به آن چیزی هستند که تصور می‌کنند حق آنهاست. آنها به‌دنبال موجودیت بدون اخلاق، رحمت و یا همدلی انسانی هستند.

مارتین لوتر کینگ زمانی به این مسئله اشاره کرد که بی‌عدالتی در هر جایی یک تهدید برای همه جا خواهد بود .

این اظهارات را برای شرایط فعلی در اسراییل اعمال کنید آن هم در شرایطی که رژیم صهیونیستی در حال سرکوب مردم فلسطین است.

وی در ادامه گفت: امروز در فلسطین 6 فِبریوری 2017 عیسوی، کنست اسراییل با 60 رأی موافق در برابر 57 رأی مخالف به پلانی رأی داد که محکمه‌های اسراییل را مجبور می‌کند تا مشروعیت همه زمین‌های موجود در منطقه یهودا و سامریه را قبول کنند، مناطقی که متعلق به فلسطینی‌هاست و جامعه بین المللی این مناطق را به‌عنوان کشور فلسطینی به رسمیت می‌شناسد. یک بار دیگر تعدادی از افراد فرصت‌طلب به رژیم اسراییل فشار وارد کرده‌اند تا به‌دلیل اعتقادات قرن‌ها پیش، حقوق مردم فلسطین را از بین ببرند، آن هم به‌خلاف منشورهای سازمان ملل و اعلامیه جهانی حقوق بشر. در واقع این کانگرس امریکا است که به ابزاری تبدیل شده تا اسراییل را در برابر قوانین بین المللی مصون نگه دارد، آن هم با مخالفت با اجرای عدالت در سرزمین‌های اشغالی فلسطین.