اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

بزرگ شدن و عمومی کردن تعمدی و بیش از حد صلح با حکمتیار در لایه های گسترده ی قومی مذهبی، پرده ای بر توطیه های تازه تدوین شده یا درحال تدوین امریکا و مزدوران و متحدانش در افغانستان است.

 

متاسفانه بارها و بارها شاهد و ناظر بوده ایم که مسوولان، نخبگان سیاسی، آگاهان امور، فعالان مدنی و مردم ملکی همه و همه تحت تاثیر مطبوعات و زیر سایه ی تبلیغات قرار می گیرند و رسانه ها و مطبوعات نیز تحت الشعاع جریان های خارجی و جهت دهی های مغرضانه می باشند.

 

بدین معنا که در افغانستان امروز، به سهولت و سرعت می توان افکار عمومی و خط فکری اذهان عمومی و حتی ارگ نشینان را تبیین و جهت دهی کرد به گونه ای که همه ی حواس از آنچه که اهمیت بیشتر و در واقع حقایق جاری در پشت پرده به مسایل پیش پا افتاده تر پرت شود.

 

براین اساس می توان به جرات مدعی شد که بزرگ شدن و عمومی کردن تعمدی و بیش از حد صلح با حکمتیار در لایه های گسترده ی قومی مذهبی، پرده ای بر توطیه های تازه تدوین شده یا درحال تدوین امریکا و مزدوران و متحدانش در افغانستان است.

 

مسایل بیشماری برای این جریان و به نوعی مصداق بر این مدعا وجود دارد که در حال حاضر می توان به “تداوم امتیازات واشنگتن در کابل، حاشیه ی امن برای بلاتکلیفی بیمارگونه ی عبدالله در خاتمه ی مهلت چوکی ریاست اجرایی و نیز تحرکات حنیف اتمر در تبیین طرح جدید سیاست خارجی با سفر به کشورهای متضاد المنافع” اشاره کرد.

 

به عبارت دیگر، گلبدین حکمتیار با تمام طمطراق و یال و کوپال خود، هنوز هم همچنان چیزی بیش از یک مهره ی رو به سوختگی شطرنج و آلت دست رو به زوال انگلیس و امریکا نیست و اینک بعنوان داروی خواب آور برای فرونشاندن التهاب جامعه و عامل حواس پرتی مردم ملکی از دیگر جریان های پشت پرده به کار گرفته شده است.

 

البته در اینکه خود ورود حزب اسلامی به میدان پر تنش و بلبشوی سیاسی کابل با خاتمه ی دولت وحدت ملی تاثیرات بسزا و نتایج مهمی در رخدادهای آتی کشور خواهد داشت نمی توان چشم پوشید اما پرداختن بیش از حد مطبوعات و رسانه ها و محافل خاص و عام به این مساله یعنی غفلت از دیگر امور همزمان و به تبع آن یعنی پیروزی طرح یانکی ها.

 

این نه اولین بار نه بزرگترین بار و نه آخرین باری است که از پیروی کورکورانه از اهداف مغرضانه ی ابر قدرت غرب و گرفتار آمدن در دام هیجانات کاذب قومی مذهبی ضربه خورده ایم و پلکانی برای دستیابی سریع و آسان خارجی ها به اهداف شان شده ایم؛ آیا دیگر وقت آن نرسیده است که با تمیز اهم و مهم و بازشناسی دوست و دشمن بازیچه ی خیمه شب بازی یانکی ها و تابعیت های دوگانه نشویم؟

موضوع : اخبار