اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

عضو حزب وفاق ملی افغانستان گفت: مردم این شهامت را داشته و دارند که باهم متحد شوند و علیه این حکومت بی مسوولیت و فاسد به پا خیزند…

 
رییس جمهور کشور، در آغاز سال 1395، در پیام نوروزی اش گفته بود که امسال سال رسیدن به صلح و سال تامین امنیت برای حکومت افغانستان و مردم افغانستان خواهد بود. اما ما شاهد انفجارهای بزرگی در کشور هستیم که خلاف این وعده را می رساند. با اینکه رهبران، امسال را سال صلح نامیده بودند اما هر روز وضعیت امنیتی هم بدتر می شود.

بسم الله شیر، عضو حزب وفاق ملی افغانستان در برنامه راه حل گفت: در افغانستان کسانی بر سر قدرت آمده اند و برای مردم شعار داده اند که نمی توانند به تعهدات خود وفا کنند. نمی توانند امنیت را برای مردم تامین کنند و مردم هر روز کشته می شوند یا عزیزان خود را از دست می دهند. نمی دانند حالا که بیرون می روند آیا دوباره به خانه باز می گردند یا نه.

وی، مردم را تشویق به جنبش های آزادی خواهانه می کند و می گوید: ملت افغانستان این شهامت را داشته اند و دارند که باهم متحد شوند و علیه این حکومت بی مسوولیت و فاسد به پا خیزند. امیدواریم که مردم همه باهم یکجا جمع شوند، خصوصاً مردم پشتون که با آنها با نام قومیت بازی های زیادی صورت می گیرد باید اعلام کنند که طالبان از ما نیستند. بلکه آنها مزدوران آی اس آی و امریکا و قدرت های غربی هستند. سپس، اعلام کنند که این حاکم های مستبد که حالا بر قدرت نشسته اند و هر روز اجازه می دهند که خون مردم بریزد از ما نیستند.

شیر، معتقد است که این حکومت نمی تواند امنیت ما راتامین کند و برای ما صلح آورد و افزود: ما تا چه وقت باید منتظر باشیم که این رهبران برای ما صلح آورند؟ وقتی تمام عزیزن خود را از دست دادیم؟ وضاحت و روشن است که این رهبران از ما نیستند و برای ما نیستند. وقتی آنها نتوانسته اند که بین خود اختلافات خود را حل کنند چطور می توانند مردم را مدیریت کنند و سیاست خارجی کشور را به نحو احسن به پیش ببرند؟ آنها چطور می توانند خطوط تمامیت ارضی را حفظ کنند؟چطور می توانند شهر کابل را حفظ کنند؟ از این لحاظ امیدوار هستیم مردم افغانستان، تمام اقوام مردم افغانستان من‌حیث یک ملت، به زبان نه، بلکه در عمل با هم متحد شوند و علیه این جریان و روند دیکتاتورانه با پا خیزند. ما باید مُـلکی باشیم که کوچکترین موجود مضری که از پاکستان می آید را نابود کنیم. ما باید خود در مقابل پاکستان و امریکا بایستیم.

این آگاه سیاسی، معتقد است، امریکا با دادن مقداری پول در مقابل، کشور ما را به خون کشانده است و گفت: امریکا حالا به بهانه اینکه به ما پول می دهد و نیروهای امنیتی ما را تجهیز می کند به اینجا آمده و کشت و کشتار راه انداخته است. ما این پول را با چه قیمتی بگیریم؟ به قیمت خون جوانان خودمان؟ به قیمت حیثیت خودمان؟

شیر، در پایان گفت: مردم باید ارگ را احاطه کنند. علیه این رژیم طاغوت تظاهرات کنند و آنها را از این جایگاه به زیر کشند. هم اکنون دریای کابل از خون جوانان سرخ شده است. مردم افغانستان باید نشان دهند همانطور که توانستند علیه رژیم های مستبد دیگر به پا خیزند می توانند علیه این رژیم نیز تظاهرات کنند. همانطور که توانستند شوروی را از کشور بیرون کنند و به اشغال آن نقطه پایان گذارند می توانند به اشغال مُـلکی چون امریکا هم نقطه پایان گذارند.