اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

انتخابات شوراهای ولایتی که همزمان با ثبت نام نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری و همزمان با تبلیغات و ریخت و پاش های تیم های تبلیغاتی ریاست جمهوری و همزمان با فعالیت های شبانه روزی ستادهای انتخاباتی ریاست جمهوری گام به گام پیش رفت در کما متوقف شد.

 

برای انتخابات ریاست جمهوری 16 حمل و 24 جوزا 7 سکته ناقص و سپس یک دوره کما پیش آمد که روند بازشماری آرا، تفکیک و تفتیش آرا و توافق بر سر تسهیم قدرت را شامل می شد اما ظاهرا این فراز و نشیب بر انتخابات شوراهای ولایتی نیز تاثیرات ژرفی نهاده است.

 

به گونه ای که با روی کار آمدن حکومت جدید ترکیبی از تحول و تداوم و اصلاحات و همگرایی، امضای پیمان امنیتی با امریکا، امضای توافقنامه با نیروهای ایتلاف بین المللی ناتو، فرمان های متوالی در امور حکومتی و سیل تبریکات داخلی و خارجی هنوز هم شوراهای ولایتی در هاله ای از ابهام بسر می برند.

 

ابراز پشیمانی برخی نامزدان شوراهای ولایتی از ثبت نام در این کارزار، ترور شخصیتی و تهدیدات جانی و مالی برخی دیگر از نامزدها و نیز تخلف و تخطی آشکار در بازشماری آرای شوراهای ولایتی همه مصداقی بر این مدعا است که این نهاد از هم اکنون شکست خورده است.

 

کمیسیون های انتخابات و رسیدگی به شکایات انتخاباتی که تا پیش از این تقریبا موازی عمل می کردند و گاه حالت هم پوشانی برای رفع اهمال کاری یکدیگر داشتند اینک در تعارض علنی با یکدیگر قرار گرفته اند تا آنجا که…

 

تا آنجا که کمیسیون رسیدگی به شکایات انتخاباتی کمیسیون به اصطلاح مستقل انتخابات را متهم به برخورد سلیقه ای و عملکرد فراقانونی در اعلام نتایج نهایی بازشماری آرای انتخابات شوراهای ولایتی نموده است.

 

لغو انتخابات شوراهای ولایتی نورستان با نیم نگاهی به وضعیت بغرنج امنیتی و اقتصادی و سیاسی این ولایت و نیز به تبع از کل کشور نه تنها زنگ خطر که ناقوس مرگ عدالت و قانون و دیگر فرمالیته های حکومتی را بصدا درآورده است و فرمان بعدی اشرف غنی را می طلبد.