اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه صهیونیستی معاریو به نقل از منابع سیاسی بلندپایه در تل‌آویو نوشت که شرکت تسلیحاتی جرمن هکلر اند کخ در اعلامیه ای از توقف صادرات سلاح خود به اسراییل خبر داده است.

این پایگاه صهیونیستی افزود که تصمیم این شرکت جرمن فقط شامل اسراییل نمی‌شود، بلکه شامل مناطقی که شاهد جنگ هستند و یا دولت‌هایی فاسد دارند، را در بر می‌گیرد و اسراییل نیز در این دسته جای می‌گیرد.

به نوشته معاریو، با توجه به سیاست جدید دولت جرمنی، شرکت‌های جرمن برای دریافت مجوز به منظور صادرات اسلحه به چندین کشور جهان با مشکل مواجه خواهند شد.

این روزنامه صهیونیستی افزود: علاوه بر اسراییل، مکزیک، هند، عربستان، مصر، امارات، ترکیه، مالزیا، اندونزیا و کشورهای افریقایی شامل این سیاست جدید دولت جرمنی می‌شوند.

بر اساس این راپور، شرکت هکلر و کخ فقط به کشورهای موسوم به سبز یعنی کشورهایی که عضو یا شریک ناتو هستند مانند جاپان، سویس، آسترالیا، نیوزلند و همچنین به کشورهایی که به معیارهای شفافیت بین‌المللی پابند هستند، سلاح صادر می‌کند.

پولیس رژیم صهیونیستی اخیر 6 نفر از جمله چندین افسر اردوی این کشور را در پی دست داشتن در فساد و دریافت رشوه برای خرید 3 زیربحری و چندین فروند کشتی از یک شرکت جرمن، بازداشت کرده است.

بازداشت این افراد، دوسیه داوید شیمرون ، وکیل شخصی نتانیاهو را که به دریافت ملیون‌ها دالر رشوه در ازای تصمیم برای خرید این زیربحری‌ها متهم است، وارد فاز جدیدی کرده است.

این در حالی است که جرمنی اواخر ماه سرطان گذشته تصمیم لغو فروش زیربحری به اسراییل را در پی تحقیقاتی که نشان دهنده احتمال دریافت رشوه و فساد مالی در این قرارداد است، اتخاذ کرد.

راپور‌ها و اخبار متعدد اسراییلی نشان می‌دهد که قراداد بنیامین نتانیاهو با جرمنی در ارتباط با خرید سه زیربحری جرمن به ارزش یک و نیم ملیارد یورو، موجب ایجاد شبهه در مورد فساد نتانیاهو شده است آن هم در حالی که وزارت جنگ اسراییل تاکید دارد با این معامله مخالفت کرده است.