اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

چل ریلانیو گفت: فاجعه در یمن غیر قابل تصور است و به همین دلیل اطفال زیادی بر اثر مریضی های قابل پیشگیری، بیشتر از مرمی و بم کشته می شوند.
نماینده صندوق اطفال سازمان ملل در یمن گفت که کشورهای جهان رنج ها و سختی های ملیون ها طفل یمنی را نمی بینند.

به راپور آژانس خبررسانی یمن (سبا)، ریلانیو در گفت وگو با رادیو سازمان ملل افزود: تاثیر جنگ یمن بر اطفال و خانواده های قربانیان به فاجعه انسانی بزرگی تبدیل شده به طوری که 6.8 ملیون تن در معرض گرسنگی قرار دارند.
وی شرایط اطفال در یمن را وحشتناک خواند و گفت: فاجعه در یمن غیر قابل تصور است و به همین دلیل اطفال زیادی بر اثر مریضی های قابل پیشگیری، بیشتر از مرمی و بم کشته می شوند.
وی افزود: اطفال زیادی دچار سوء تغذیه شده اند به طوری که 2.2 ملیون طفل در حال حاضر در یمن دچار سوء تغذیه هستند و460 هزار طفل دیگر از سوء تغذیه شدید رنج می برند و اوضاع در حال حاضر وحشتناک است.
یونیسف آماده عزیمت به ژنیف برای اشتراک در نشست بلند پایه روز سه شنبه است که به منظور جمع آوری کمک های مالی برای امداد رسانی به ملیون ها تن در یمن برگزار می شود.
عربستان همراه با چند کشور دیگر از ششم حمل سال 94 اقدام به تجاوز نظامی به یمن و محاصره زمینی ،بحری و هوایی این کشور با هدف بازگرداندن عبدربه منصور هادی رییس جمهوری مستعفی و فراری یمن به قدرت کرد .
این تجاوز نظامی تاکنون نتیجه ای جز کشتار بیش از 12هزار یمنی و زخمی شدن ده ها هزار تن دیگر و همچنین آواره شدن ملیون ها یمنی و ویرانی زیرساخت های این کشور نداشته است.

موضوع : اخبار