اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

دانشمندان مقدار مصرف الکول در یک روز توسط یک انسان در کشورهای مختلف را، محاسبه نموده اند.

دانشمندان پس از ختم تحقیقات شان، نتیجهٔ آنرا در مجلهٔ Lancet نشر کرده اند.

دانشمندان دانشگاه واشنگتن و بنیاد بیل و ملیندا گیتس پس از تجزیه و تحلیل ۱۲۸۲ تحقیق درمورد مصرف الکول، به این نتیجه رسیده اند که به‌طور اوسط در تمام جهان در یک روز ۰.۷۳ “نوشیدنی” برای زن‌ها و ۱.۷ “نوشیدنی” برای مردها است (یک “نوشیدنی” برابر به ۱۰۰ ملی‌لیتر واین سرخ یا ۲۸۰ ملی‌لیتر آب‌جو، یا ۳۰ ملی‌لیتر نوشیدنی‌های تقطیری، می‌باشد).

این در حالیست که شراب‌نوش‌ترین مردان جهان در رومانیا اند که به‌طور اوسط روازنه ۸.۲ نوشیدنی الکولی مصرف می‌کنند. جایگاه دوم را مردان پرتگال و لوکزامبورک با مصرف ۷.۲ نوشیدنی از خود کرده اند و مردان اوکراینی و لیتوانیایی با مصرف ۷ نوشیدنی در جایگاه سوم قرار گرفته اند.

در میان زنان، بیشترین مصرف الکول را در اوکراین دارند (۴.۲ نوشیدنی در روز)، به تعقیب آندروا، لوکزامبورگ و بلاروس (۳.۴ نوشیدنی)، و سپس سویدن، دنمارک و ایرلند (۳.۱) در این فهرست قرار دارند.

دانشمندان فهرست کشورهایی را که کمترین مقدار الکول در آنها استفاده می‌شود، نیز نشر کرده اند. در میان مردان، کمترین مصرف الکول در پاکستان (۰.۰۰۰۷) و در میان زنان، کمترین مصرف در ایران (۰.۰۰۰۳) صورت می‌گیرد.

قبل از این فهرست کشورهایی که در آنها بیشترین تعداد افراد به دلیل سوء مصرف از الکول جان می‌دهند، نشر شده بود.

موضوع : اخبار