اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

….در 13 سال گذشته، هیچگاه ملاعمر هدف اصلی جنگ آمریکا نبوده است…

 

عزیزان لطفا به بخشی از اظهارات آخرین سخنگوی رییس جمهور پیشن توجه فرمایند: آقای فیضی در مطلبی که برای وبسایت بی‌بی‌سی نوشته نیز، گفته است که موضع اصلی آمریکا در رابطه با ملا عمر و دیگر رهبر طالبان از سال‌ها پیش واضح بوده است. آقای فیضی نوشت: این نادرست نخواهد بود، اگر بگوییم که در 13 سال گذشته، هیچگاه ملا عمر هدف اصلی جنگ آمریکا نبوده است.

 

او همچنین نوشته که آدرس دقیق و مخفیگاه ملاعمر، از قبل برای آمریکا معلوم بود اما نیروهای آمریکایی هیچگاه اقدامی برای از بین بردن و یا گرفتن او نکردند.

 

وزارت دفاع آمریکا اخیرا اعلام کرده که از ابتدای سال آینده میلادی، اعضای گروه طالبان را تنهادر صورتی هدف قرار خواهد داد که اقدام های آنها تهدید مستقیم امنیت آمریکا و متحدانش محسوب شود.

 

فهمیده نشده که چه چیز تغییر کرده است که آمریکایی ها به چنین شیوه ای موضع قبلی خود راعلنی بخشیده و از ده ملیون دالری که قبلا بخاطر ردیابی ملاعمر جایزه گذاشته بودند ،نه تنها خبری نیست، بلکه در آینده ای نه چندان دور شاهد بیرون شدن نام ملاعمر خیالی و دیگران از فهرست تروریستان خواهیم بود!؟

 

چه شد «تعهدات»بلند بالای واشنگتن مندرج در «قراداد استراتیژیک »!؟ و «پیمان امنیتی »!؟ که خود را حامی« امنیت» و «ثبات» در کشور ما معرفی داشته است و…

 

 

حریف