اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به نقل از اکسپرس نیوز عمران خان رهبر حزب تحریک انصاف اعلام کرد: همانطوری که 17 سال پیش نیز تاکید کردم، مشکلات دولت افغانستان با طالبان تنها یک راه حل دارد و آن هم مذاکرات است.

وی تصریح کرد: سیاست‌های امریکا در قبال افغانستان کاملا محکوم است، و حضور امریکا در افغانستان فقط باعث کشتار مردم این کشور می‌شود.

عمران خان گفت: به عقیده من سیاست‌های جدید ترمپ در خصوص افغانستان غلط است و او نباید قربانیان پاکستان در مبارزه با تروریزم را نادیده گرفته و اسلام‌آباد را متهم به حمایت از تروریزم کند.

رهبر حزب تحریک انصاف با انتقاد از حملات طیارات بی پیلوت امریکایی و کشتار غیر نظامیان گفت: این نیز یکی دیگر از اشتباهات امریکاست، اگر حمله توسط طیارات بی پیلوت استراتیژی درستی بود جنگ در افغانستان باید سال‌ها قبل به اتمام می‌رسید.

او گفت: تروریست‌ها در پاسخ به حملات طیارات بی پیلوت امریکایی مردم بی‌گناه و نظامیانی که ارتباطی به این حملات ندارند را به خاک و خون می‌کشند.

این سیاستمدار مشهور پاکستانی اضافه کرد: اضافه شدن حملات اینچنین به خشم و نفرت بیشتر مردم پاکستان علیه امریکا دامن می‌زند.

عمران خان به سران ارگ سفید هشدار داده و گفت: اگر به مسند حکومت برسم با قدرت اثبات خواهم کرد که این شیوه جنگ علیه تروریزم غلط و ناکارآمد است.

تحریک انصاف در سال 2012 و پس از کشته شدن حکیم الله محسود در حملات طیارات بی پیلوت امریکایی اعلام اعتصاب کرده و حدود دوهفته در سَرَک‌های شهر پیشاور دست به اعتراض زدند.

عمران خان در آن سال نیز به شیوه غلط مبارزه با تروریزم توسط امریکا اشاره کرده و آن را عامل قتل مردم بی‌گناه دانسته بود.