اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

شاهد خاقان عباسی گفت: کم شدن کمک‌های نظامی به پاکستان باعث تضعیف مبارزه با تروریزم شده و به ضرر خود امریکا تمام خواهد شد.

به نقل از ای آر وای نیوز شاهد خاقان عباسی نخست‌وزیر پاکستان به امریکا هشدار داده و گفت: دود سیاست‌های غلط واشینگتن علیه اسلام‌آباد به چشم خودش خواهد رفت.
نخست وزیر پاکستان تصریح کرد: سود جنگیدن و نابود کردن تروریزم هم برای امریکا است و هم برای پاکستان، لذا نباید با سخنان بی‌اساس باعث تضعیف این نبرد شد.
وی افزود: امریکا در نهایت مجبور است به قربانیان فراوانی که پاکستان در راه مبارزه با تروریزم داده احترام گذشته و جدیت پاکستان در این مسیر را بپذیرد، چرا که شکست تروریزم جز با اتحاد حاصل نخواهد شد.
شاهد خاقان عباسی به همبستگی چین و پاکستان اشاره کرده و گفت: تزلزل امریکا در مسیر همراهی برای مبارزه با تروریزم باعث شده تا ما به فکر راهکارهای دیگری نیز باشیم و بدون شک چین یکی از بهترین گزینه‌ها برای پاکستان است که از سال 1960 روابط بسیار خوب و پایداری با ما داشته است.
نخست‌وزیر پاکستان سپس به موضوع افغانستان پرداخته و گفت: ما میزبان 3 ملیون و نیم افغان بوده‌ایم و اتهام ایجاد نا‌امنی در این کشور به ما بی‌انصافی است.
او اضافه کرد: سال‌ها تروریست‌ها از خاک افغانستان وارد پاکستان شده وایجاد نا‌امنی می‌کردند و کار را به جایی رساندند که ما مجبور شدیم با صرف ملیاردها دالر هزینه در سرحد 2000 هزار کیلومتری خود با افغانستان حصار ایجاد کنیم.
این سیاستمدار عضو حزب نواز شریف تاکید کرد: محبوبیت نواز شریف پس از رد صلاحیت توسط ستره محکمه پاکستان بیشتر شده است و مردم رای ستره محکمه را نپذیرفتند.
اخیرا ترمپ پاکستان را به حمایت از تروریست‌های فعال در افغانستان متهم و تهدید کرده بود که کمک‌های مالی خود به این کشور را قطع می‌کند.
اظهارات ترمپ واکنش‌های منفی فراوانی در پاکستان برانگیخته و باعث شد مردم در شهرهای مختلف تظاهرات کرده و شعارهای ضد امریکایی سر بدهند.