اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

سکوت معنادار ترمپ در قبال حملات تروریستی علیه مسلمانان، انتقاد برانگیز شد.

ویبسایت انترنتی بازفید در راپوری با طرح این سوال که چرا دولت ترمپ به حملات علیه مسلمانان دیر واکنش نشان می دهد، نوشت با وجود اینکه ساعت ها از وقوع یک حمله شوم در لندن و حمله یک موتر به جمعی از نمازگزاران در مسجد می گذرد، ارگ سفید با وجود درخواست های مطرح شده، هنوز درباره این حمله تروریستی اظهار نظری نکرده است.

شان اسپایسر سخنگوی ارگ سفید نیز در نشست مطبوعاتی صرفا گفت که رییس جمهور امریکا از وقوع این حمله با خبر شده است و تیم امنیت ملی ترمپ به ردگیری این حمله ادامه می دهند. اسپایسر در ادامه گفت که دعا و فکر امریکایی ها با متحدان انگلیسی شان است!

بر اساس این راپور، این اولین بار نیست که دولت ترمپ در واکنش به حمله ای که با انگیزه نفرت از مسلمانان صورت گرفته است و یا قربانیان آن اتباع خاورمیانه بوده اند، به کندی عمل می کند.

در تاریخ 30 جَنیوری سال جاری و بعد از حمله به مسجد شهر کبک که به مرگ 6 نفر منجر شد، سخنگوی ارگ سفید ضمن اعلام اینکه دولت به شدیدترین شکل ممکن این حمله را محکوم می کند، اما تلاش کرد تا این حمله را به فرمان مهاجرتی مسدود شده ترمپ ربط دهد به طوریکه اسپایسر گفت این حمله یادآور علت تلاش رییس جمهور برای اجرای فرمان مهاجرتی اش است.

با این حال، ترمپ شخصا به طور علنی درباره این حمله صحبتی نکرد و به همین دلیل مورد انتقاد قرار گرفت.

حتی مجری شبکه تلویزیونی سی ان ان از کلیان کانوی مشاور ترمپ درباره علت سکوت ترمپ درباره حمله به مسجد کبک کانادا سوال کرد و پرسید که چرا رییس جمهور امریکا درباره این حادثه حرفی علنی نزد و تویتی نداشت.

کانوی در پاسخ به این سوال گفت حقیقت این است که ترمپ درباره هر چیزی تویت نمی کند!

در 26 فِبریوری سال جاری نیز یک مرد سفید پوست در شهر پورتلند ایالت اورگان با سر دادن شعار علیه مسلمانان، به دو زن که یکی از آنها حجاب داشت حمله کرد و وقتی سه مرد تلاش کردند مانع ضارب شوند، ضارب با چاقو به این سه مرد حمله کرد و دو نفر از آنها را کشت.

این حمله در حالی صورت گرفت که تا دوشنبه گذشته دولت ترمپ اقدام به محکومیت این حمله نکرد و روز گذشته نیز ترمپ در تویتر و نه از طریق حساب کاربری رسمی خود، این حملات را غیرقابل قبول توصیف کرد.

این ویب سایت خبری نوشت که ترمپ در مواقع دیگر سریعا وقوع چنین حوادثی را اقدامی تروریستی می خواند حتی اگر مقامات امریکایی هنوز به چنین تصمیمی نرسیده باشند.

برای مثال، در فِبریوری بود که یک مرد با سر دادن فریاد الله اکبر به جمعی از نظامیان در مقابل موزیم لوور پاریس حمله کرد و به ضرب مرمی پولیس کشته شد. ترمپ سریعا در واکنش به این حمله نوشت که یک تروریست جدید اسلام گرای افراطی همین الان به موزیم لوور در پاریس حمله کرد.

ترمپ در ماه جون نیز خشونتی که در فیلیپین در پی یک سرقت به وجود آمده بود را اقدام تروریستی توصیف کرد.

رییس جمهور امریکا همچنین بعد از وقوع حمله تروریستی در پل لاندن بریج لندن، بار دیگر از این حمله برای مطرح کردن فرمان مهاجرتی اش که در محکمه های استیناف امریکا به حالت تعلیق در آمده است، استفاده کرد و در تویتر خود نوشت: محکمه های امریکا باید حق ما را پس بدهند. ما به ممنوعیت مسافرتی من‌حیث سطح عالی امنیت نیاز داریم.

موضوع : اخبار