اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

درحالی که بارها و بارها، نهادهای مدنی، فعالان سیاسی، نمایندگان غیر وابسته به ارگ در شورای ملی، اپوزیسیون و منتقدان حکومتی از ارتباط تنگاتنگ و مستقیم اعضای تکیه زده بر چوکی ها و سران دولت و اقوام و اقارب شان با غربی ها دم می زدند و مصداق و شاهد می آوردند؛ همه در سکوت امریکا و انکار افغانستان گم می شد.

تکذیبیه ها و بیانیه های شدیداللحنی که از بعضی دوتابعیتی ها و مزدوران امریکایی در رد و انکار و حمله بر افشاکنندگان منتشر می شد؛ آب سردی بود بر التهاب افغانستان استعمار شده توسط استکبار جهانی اما از آنجا که ماه پشت ابر نمی ماند سرانجام وزارت خارجه امریکا لب به اعتراف گشود.

با هک شدن ایمیل هیلاری کلینتون وزیر خارجه سابق امریکا و نامزد ریاست جمهوری فعلی، ارتباط مستقیم و ردوبدل شدن اطلاعات محرمانه توسط احمد ولی کرزی برادر حامد کرزی، محمد ضیا صالحی و تنی چند از ارگ نشینان پیشین به کلینتون در قبال دریافت معاشات از سازمان اطلاعات مرکزی امریکا CIA افشا شد.

این نخستین باری نیست که رسوایی یانکی ها حدیث کوی و برزن افغانستان می شود و نیز دست جاسوسان و مزدوران و غلامان حلقه به گوش غرب را پیش مردم ملکی و نهادهای مدنی باز می کند؛ تا مهر تاییدی باشد بر آنچه افکار عمومی می دانستند و حدس می زدند.

دیگر اینکه، جاسوسی آشکار و خیانت به میهن و سرزمین مادری، از عملکرد و کردار چندین و چندساله … و … ها در پست ها و چوکی های مختلف به خوبی مشهود و محسوس بود و گزارش تایمز به نقل از وزارت خارجه امریکا، تنها ختم قایله ی انکار و تکذیب بود و بس.

زمانبندی یانکی ها درخصوص محرمانه نگه داشتن اطلاعات، زمان درز تدریجی، افشای عمومی و انتشار گزارش مستند درخصوص جاسوسی ها و جاسوسان یا لیست حقوق بگیران نمک گیر شده از سی آی ای، کاملا حرفه ای و باتوجه به منافع میان مدت و بلندمدت ابر قدرت غرب است.

به عبارت دیگر و بیان ساده تر، امریکا تا زمانی که به مهره های خود در بدنه ی ارگ و در پایه های حکومت تحت امرش (اینجا مخصوصا افغانستان اشغال شده) نیاز داشته باشد؛ شأن و شخصیت و اعتبار و حاشیه ی امن آنان را حفظ می کند و به محض احساس خطر یا اتمام پروژه، آنان را ترور شخصیتی کرده و از سر راه برمی دارد.

در ارتباط حکومت های کنونی و پیشین با حامیان امریکایی آنها جای هیچ تردیدی نیست، اما شیوه استفاده یا سوء استفاده کاخ سفید از مزدوران و جاسوسانش یا تاریخ انقضای مهره های در خدمت غرب، درس عبرت بزرگی برای عمر زاخیلوال و ملاتره خیل و حنیف اتمر و …. است. باشد که پند گیرند

موضوع : اخبار