اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

وزارت خارجه ایالات متحده امریکا می‌گوید، اکثر زنان افغان قربانی استفاده‌ها جنسی قاچاقبران انسان شده‌اند. این مطلب در گزارش سالانه وزارت امور خارجه امریکا در باره قاچاق انسان آمده که دو روز قبل به نشر رسیده‌است.

 

گزارش می‌نویسد، کار حکومت افغانستان در ارتباط به جلوگیری از قاچاق انسان با نورم و معیارهای بین‌المللی مطابقت نداشته، اما حکومت برای هماهنگی امور، تلاش‌های گسترده را به راه انداخته است.

 

گزارش به تلاش‌های حکومت افغانستان برای جلوگیری از قاچاق انسان اشاره کرده می‌گوید، نیروهای امنیتی افغانستان در سال گذشته تعدادی زیاد را به اتهام قاچاق انسان دستگیر کرده‌اند.

 

جان کری وزیر خارجه ایالات متحده امریکا در واشنگتن در باره این گزارش گفت:

 

“زمانیکه ما در مورد قاچاق انسان صحبت می‌کنیم، به این معنی است که ما در باره برده داری حرف می‌زنیم، برده داری معاصر که تا امروز هم ادعا می‌گردد اضافه از۲۰ میلیون نفر قربانی آن شده‌اند.”

 

وزارت امور خارجه امریکا در این گزارش اضافه می‌کند، از شماری نوجوانانی که به کمک قاچاقبران انسان از افغانستان انتقال داده می‌شوند، استفاده‌های جنسی نا مناسب نیزصورت می‌گیرد.

موضوع : اخبار