اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

براساس گزارشی که روز گذشته از سوی سازمان نشر شده است، یک ملیون طفل زیرپنج سال در افغانستان وجود دارد که از سوء تغذیه رنج می برند.

پایگاه روزنامه الرای به نقل از آژانس خبررسانی جرمنی نوشت: این گزارش که از سوی دفتر سازمان ملل متحد برای امور بشردوستانه صادر شده است، نشان داد: سوء تغذیه قاتل کشنده اطفال افغانستان است.

براساس این گزارش ، بین هر هزار طفلی که متولد می شود، ۵۵ طفل پیش از رسیدن به سن پنج سالگی می میرند این در حالی است که ۸۲ فیصد از آنها قبل از رسیدن به سن یکسالگی جان خود را از دست می دهند.

در گزارش سازمان ملل با اشاره به اینکه شمار اطفال آواره ای که از سوء تغریه رنج می برند براثر درگیری و جنگ دایر در کشور در حال ازدیاد است، در ادامه آورد: بیشتر این اطفال براثر ابتلا به مریضی های سهل العلاجی مثل اسهال و ذات الریه می میرند.

در گزارش یاد شده همچنین آمده است: در نیمه اول سال جاری ۳۸۸ طفل به دلیل درگیری های بین نیروهای امنیتی افغانستان و افراد مسلح فوت کرده اند و ۲.۷ ملیون نفر در کشور از سوء تغذیه رنج می برند.
حامیان عبدالله ناراضی‌ هستند/ «عطا محمد نور» چهره محبوبی است