اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

از صدها میلیارد دالر کمک های کشورهای خارجی تنها قیر ریزی یک سرک 5 کیلومتری سهم این ولایت بوده است!

 

ساکنان ولایت های امن سال ها است که نه در آتش جنگ که در بی توجهی مسوولان و کینه توزی آنان جان می دهند.صادقی زاده نیلی عضو مجلس نمایندگان در برنامه محور درمورد بی توجهی جدی حاکمیت به ولایت دایکندی گفت: از صدها میلیارد دالر کمک های کشورهای خارجی تنها قیر ریزی یک سرک 5 کیلومتری سهم این ولایت بوده است.

 

صادقی زاده نیلی می گوید که تنها دلخوشی مردم دایکندی این است که این منطقه تبدیل به یک ولایت شده است و هشت واحد اداری برایش ثبت شده است و اکنون یک ولایت از همه چیز محروم است.

 

این نماینده مجلس می افزاید که استراتژی کشورهای خارجی، کمک به مناطق نا امن است و در این بین دایکندی چوب امنیتش را می خورد.

 

وی اضافه می کند که هفت سال قبل در مجلس ، نمایندگان دایکندی مطبوعات را دعوت کردند تا مشکلات مردم این منطقه را با رسانه ها و حکومت در میان بگذارند اما به دلیل برخی سلیقه های مذهبی از اشاعه وضعیت مردم این منطقه خودداری کردند و صحن مجلس را ترک کردند.

 

این مقام اظهار می کند: اینکه جامعه جهانی بدون رنگ، مذهب و نژاد به مردم خدمت می کند فقط در حد حرف است چرا که سفیر امریکا هم در مورد کمک به ولایت های مرکزی معتقد بود که کشورش راضی نیست کمک هایشان دراین ولایت هزینه شود.

 

نیلی می گوید که شدت محرومیت در این ولایت به حدی رسیده که خدماتی که شده به چشم نمی آید و اخیرا خبر حذف بودجه ساخت میدان هوایی کوچک این ولایت از سوی رییس جمهور علی رغم همه ی وعده های آبادانی اش، همه را ناراحت کرده که جفای بزرگی در حق مردم این منطقه است.

 

این نماینده مجلس بی توجهی به دایکندی را علت وضعیت بد معیشتی مردم این منطقه می داند و می گوید: نه تنها حاکمیت که مسولین و مقام های تراز اول این ولایت همه درگیر حزب بازی شان هستند.

 

وی می گوید که تکمیل نشدن راه های مواصلاتی، میدان هوایی، شفاخانه ها، نبود برق و فراهم نشدن زمینه اشتغال و از سوی دیگر کوهستانی و صعب العبور بودن این منطقه سبب می شود هرساله عده زیادی از ادامه زندگی در این شرایط انصراف دهند و به کشورهای همجوار هجرت کنند و این اتفاق ها در حالی می افتد که مقام اول این ولایت به حزب بازی اش مشغول است.

 

نیلی می افزاید: حکومت باید تمام امتیازاتی که به اتباع کشور می دهد به شهروندان دایکندی هم بدهد و اینطور نباشد که مردم این ولایت چوب نا امنی دیگر ولایت ها و برخوردهای سلیقه ای مذهبی را بخورند.

موضوع : اخبار