اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

به گفته رییس شبکه مبارزه با فساد اداری، طالبان از استخراج معدن سنگ سفید درآمد 46 ملیون دالری از آن کسب کرده اند.

 

خان زمان امرخیل رییس شبکه مبارزه با فساد اداری روزگذشته در نشستی خبری در کابل نتایج تحقیق این شبکه را اعلام کرد و افزود: معدن سنگ سفید در وُلسوالی خوگیانی ننگرهار واقع شده که گروه طالبان از آن استخراج می کنند و درآمد 46 ملیون دالری از آن کسب کرده اند.

 

رییس شبکه مبارزه با فساد اداری افغانستان افزود: گروه طالبان روزانه 500 لاری از معدن سنگ سفید وُلسوالی خوگیانی بهره برداری می کنند و آن را به پاکستان انتقال می دهند.

به گفته وی، گروه طالبان در سال 2016 عیسوی 750 هزار تن از این معدن استخراج کرده اند.

امرخیل، با انتقاد از بی تفاوتی دولت برای جلوگیری از استخراج و بهره برداری طالبان از معدن سنگ سفید خوگیانی افزود که دولت باید مانع استخراج از این معدن شود تا هم منبع درآمد مخالفان مسلح مسدود شود و هم دارایی ها و سرمایه های ملت محفوظ بماند.

پیش از این نیز راپور هایی نشر شده بود که نشان می داد گروه طالبان و سایر گروه های مسلح مخالف دولت از معادن طلا و لاجورد افغانستان در ولایت بدخشان بهره برداری می کنند و درآمد هنگفتی از آن به دست می آورند.

برخی منابع گفته اند علاوه بر گروه های مسلح مخالف، افراد مسلح غیر مسئول محلی نیز به کار استخراج معادن افغانستان می پردازند.

موضوع : اخبار