اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

روزنامه نگار مشهور پاکستانی گفت: جان مک کین سخنان مثبتی درباره جدیت پاکستان در مبارزه با تروریزم به زبان آورد اما به محض ورود به افغانستان و دیداربا مقامات افغانستان مواضع خود را تغییر داد!

رحیم الله یوسف زی از کارشناسان حوزه افغانستان در اسلام‌آباد گفت که رفتار جان مک کین سناتور امریکایی سزاوار سرزنش است زیرا وقتی در پاکستان بود زبان به تعریف و تمجید از این کشور گشود و زمانی که به کابل رسید در رویارویی با دولتمردان افغان مواضع خود را تغییر داد و درباره کابل چنین صحبت‌هایی را مطرح کرد.

وی افزود: اطمینان دارم اگر جان مک کین به دهلی نو برود قطعا از آنها نیز تمجید خواهد کرد.

روزنامه نگار پاکستانی اظهار داشت: پاکستان از سناتور امریکایی و همراهانش پذیرایی با شکوهی کرد و آنها را به وزیرستان برد تا با سران مناطق قبایلی نیز دیدار و گفت‌وگو کنند و همین سبب شد تا جان مک کین سخنان مثبتی درباره جدیت پاکستان در مبارزه با تروریزم به زبان آورد اما این سناتور جمهوریخواه به محض ورود به افغانستان و دیدار با سران کابل مواضع خود را تغییر داد و سعی کرد با سخنانش دولت افغانستان را راضی نگه دارد.

یوسف زی گفت: در این هیچ شکی نداریم که سیاست کلی امریکا علیه پاکستان است، رییس جمهور امریکا می‌خواهد هند را برای مبارزه با چین تقویت کند همچنین در پی این اهداف می‌خواهد که قدرت پاکستان را در منطقه کم کند.

وی بیان کرد: امریکا تنها به فکر منافع خودش است و سیاست امپریالستی واشینگتن می‌خواهد که در تمام جهان حرف اول و آخر را بزند وبدون سرحد سلطه جویی کند و تمام دولت‌ها جهان به میل او رفتار کنند.

روزنامه نگار پاکستانی تصریح کرد که در سال گذشته امریکا 22 کشور جهان را بمباردمان کرده است و با سیاست دوگانه می‌خواهد علاوه بر تضعیف چین از طریق هند قدرت روسیه را در منطقه کاهش دهد و پاکستان را هم دچار تفرقه کند.

رحیم الله یوسف زی از دولتمردان اسلام آباد خواست که در مقابل سیاست‌های مخرب ارگ سفید هوشیار باشند زیرا درباره مناقشات اسلام‌آباد و کابل، امریکا به هیچ عنوان بی‌طرف نیست و در پی کسب منافع خود است.