اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

امرالله صالح تاکید کرد که لوی درستیز اردوی پاکستان برای باج گرفتن از امریکا این سفر فریبنده به کابل را انجام داده است.

امرالله صالح وزیر سابق دولت افغانستان در امور اصلاحات امنیتی کشور در واکنش به اظهارات اشرف غنی مبنی بر ابراز امیدواری از آغاز فصل جدید روابط با اسلام‌آباد، گفت: جنرال قمر جاوید باجوه بدلیل قدرت ما و یا برای ایجاد تغییر در سیاست این کشور به کابل سفر نکرده است.

جنرال قمر جاوید باجوه لوی درستیز اردوی در راس هیئت بلندپایه‌ای روز گذشته برای گفت‌وگو با مقامات کشورمان به کابل سفر کرد.

وزیر سابق دولت افغانستان در امور اصلاحات امنیتی افزود: سفر لوی درستیز اردوی پاکستان به کابل بخاطر ایجاد نقطه عطف در سیاست خارجی این کشور نیست و برای تهدیدات احتمالی امریکا به کابل آمده است.

وی تاکید کرد که لوی درستیز اردوی پاکستان برای باج گرفتن از امریکا این سفر فریبنده به کابل را انجام داده است.

امرالله صالح گفت: نیازی نیست که بدون مشاهده نتایجی ملموس نسبت به فصل جدید روابط با پاکستان امیدوار بود زیرا با شروع موسم سرما حملات مخالفان کاهش می‌یابد و این موضوع را به سفر جنرال باجوه نباید مربوط دانست.

رهبر جنبش سبز افغانستان از حکومت وحدت ملی خواست تا محتاط بوده و اعتبار اندکی را که بدست آورده‌ است را با یک سفر چند ساعته از دست ندهد.

وی اظهارداشت: اگرچه لوی درستیز اردوی یک کشور هستوی به افغانستان آمد اما باید واقع بین باشیم که به چه دلیلی این سفر انجام شده است.

امرالله صالح تاکید کرد که مقامات پاکستانی صادق نیستند مگر اینکه جنگ را پایان دهند و از حمایت گروه‌های تروریستی نیز دست بردارند.