اخبار
مطالب اخیر
مطالب محبوب
عضویت در خبرنامه

با وارد کردن ایمیل در کادر زیر و ثبت آن مشترک خبرنامه وب سایت افغان لرن خواهید شد و از آخرین مطالب سایت بهره مند می شوید

توجه داشته باشيد بعد از وارد کردن ايميل خود و ثبت آن، ميبايست ايميل خود را تاييد نمایید

احمد المدلل از رهبران جهاد اسلامی با اشاره به سفر احتمالی ترمپ به فلسطین اشغالی و بیت لحم گفت: ما از این سفر استقبال نمی کنیم و بر این باوریم هدف از آن اجرای پروژه هایی برای حذف فلسطین و مردم آن می باشد و به نظر ما ترمپ می خواهد فلسطینیان را تحت فشار قرار داده و بر حمایت های خود از صهیونیست ها بیفزاید.

 

 

جنبش جهاد اسلامی در مورد تلاش امریکا برای تحمیل سازش به فلسطینیان هشدار داد و گفت: دل بستن به مذاکره با صهونیست ها موجب گم شدن مساله فلسطین می شود.

 

جنبش جهاد اسلامی در مورد تلاش امریکا برای تحمیل سازش به فلسطینیان هشدار داد و با سفر قریب الوقوع ترمپ به فلسطین اشغالی مخالفت کرد و تاکید کرد اقدامات محمود عباس موجب اعمال فشار بر غزه و مردم فلسطین است.

 

احمد المدلل از رهبران جهاد اسلامی در این زمینه گفت: امریکا و برخی کشورها از فلسطین می خواهند هرچه بیشتر از مواضع خود عقب نشینی کند و مُـلکی جدید به نام کشور شهرک نشینان در کنار اسراییل در کرانه باختری تشکیل شود و این به معنای از دست رفتن کامل کرانه باختری است و بر این اساس دیگر برای ما سرزمینی برای تشکیل کشور فلسطین باقی نخواهد ماند.

 

المدلل در ادامه با اشاره به تلاش صهیونیست ها برای یهودی سازی قدس و محاصره نوار غزه گفت: پس از این سال های قحطی و سختی مذاکره، محمود عباس اعلام کرده که بدون اجازه اشغالگران نمی تواند حتی از جایی به جای دیگر برود و نتانیاهو همچنان اصرار دارد که فلسطینیان باید کشور یهودی را در سرزمین های اشغالی بپذیرند و بر این اساس، مذاکرات ما با صهیونیست ها بی اساس خواهد بود.

 

این مسئول جنبش جهاد اسلامی خاطر نشان کرد: با توجه به دشمنی امریکا و این همه ضعف و سستی عرب ها و مسابقه گذاشتن آنها برای برقراری رابطه با اسراییل از تشکیلات خودگردان هم انتظار می رود هرچه بیشتر به صهیونیست ها امتیاز بدهد.

 

وی با اشاره به سفر احتمالی ترمپ به فلسطین اشغالی و بیت لحم گفت: ما از این سفر استقبال نمی کنیم و بر این باوریم هدف از آن اجرای پروژه هایی برای حذف فلسطین و مردم آن می باشد و به نظر ما ترمپ می خواهد فلسطینیان را تحت فشار قرار داده و بر حمایت های خود از صهیونیست ها بیفزاید.

 

المدلل گفت: دل بستن به مذاکره با صهیونیست ها موجب گم شدن مساله فلسطین شده و ما بر این باوریم که طرف امریکایی ما هیچ گاه در این گفتگوها پاک و بی طرف نبوده و به نظر می رسد پس از سپری شدن ربع قرن، پروگرام های محمود عباس همه با شکست مواجه شد است، اما او با وجود مخالفت های مردم و اسرای فلسطینی همچنان به استمرار مذاکرات معتقد است.

 

وی در مورد مساله فلسطین نیز گفت: مشکل کلان ما این است که پروژه ملی فلسطین که بر اساس آن سازمان آزادسازی فلسطین و جنبش فتح تشکیل شدند، در صحنه حضور ندارد و به جای آن شاهد پروژه دیگری به نام مذاکره با دشمن صهیونیستی هستیم تا 80 فیصد فلسطین را به اشغالگران واگذار کنیم.

 

این مقام مسئول در جنبش جهاد اسلامی گفت: آنچه که مردم فلسطین به آن نیاز دارند بازسازی پروژه ملی فلسطین بر اساس آزادسازی فلسطین از بحر تا نهر است و ما در این زمینه باید یک استراتیژی یکپارچه فلسطینی برای رویارویی با جنایت های صهیونیست ها داشته باشیم؛ چراکه دراین شرایط ناگوار درست نیست ما بخواهیم از مذاکره حرفی بزنیم.